Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 461 людина

Новини (На допомогу вчителю)

Дата: 6 грудня 2020 о 13:17, Оновлено 3 січня о 21:39

Учителям доручили провести інструктажі з безпеки

Учителям доручили провести інструктажі з безпеки

У зв'язку із наближенням літніх канікул закладам освіти доручено провести інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

Відповідний лист спрямований на адреси обласних департаментів освіти і науки.

У Міністерстві освіти наголошують, що інструктажі мають бути проведені з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, а також попередження надзвичайних ситуацій у закладах освіти.

Зокрема, інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу мають стосуватися запобіганню поширення COVID-19, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху.

Окрім того, освітяни мають розповісти школярам і студентам про профілактику шлунково-кишкових захворювань, норми виробничої санітарії, правила поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами.

Також під час інструктажів мають бути обговорені теми користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах.

Окрему увагу в МОН просять приділити поведінці дітей в умовах підвищення температури повітря, попередженню випадків перегрівання на сонці, діям у випадку надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків тощо.

__________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 13 Квітня 2021

11-класників звільнили від обов’язкового проходження ДПА

Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволила 11-класникам не складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, якщо вони не планують вступати у виш.

Відповідний закон ухвалили 13 квітня, повідомили на сайті МОН.

“Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням“, – зазначили в міністерстві.

У відомстві додають, що ЗНО відбудеться у заплановані дати.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 6 березня 2021

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4 березня відбулося спільне засідання науково-методичної ради ліцею та атестаційної комісії в дистанційному режимі.

 Слухалося питання "Про роботу педагогів ліцею в міжатестаційний період" (затвердження творчих напрацювань педагогів).

   

______________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 01 березня 2021 

В І Т А Є М О !!!

                                                                  

     Вітаємо педагога  Іванну Рудольфівну Боднар та ліцеїстку  8 класу Аліну Кондрин з відзнакою в ІІІ (обласному) етапі ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»

    Воістину правдивими є слова: « Від лиця Твого, Господи, доля моя іде». І це справді – так. Не один рік  під цим гаслом  працює шанований, розумний, креативний педагог Долинського ліцею «Інтелект» Іванна Рудольфівна  Боднар. Коли в серці вчителя горить іскра любові, то вона запалює в душі учня ціле багаття цікавих думок, натхнення, життєтворчості, дає наснагу цікаво жити, пізнавати незвідані далі, підкоряти вершини знань і найосновніше – любити працю, рідну землю, любити життя. Передає Іванна Рудольфівна  вміння, майстерність володіти словом своїм учням. Посіяні зерна знань стають чималим ужинком  літературної творчості.  І сьогодні знову нові досягнення. За підсумками ІІІ (обласного) етапу ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості», який щорічно проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої», за оригінальність, творчий підхід і  образне мислення відзначено роботу учениці  8 класу  Кондрин Аліни, представлену в номінації «Література».

    Учитель говорить теплі й щирі слова про свою вихованку: «Аліна - цікава і талановита дівчинка, у якої не по-дитячому оригінальне мислення та самобутній погляд на світ. Свої творчі мініатюри учениця створює в поєднанні філософських роздумів і духовного осмилення сутності життя. Навіть у  її пейзажних замальовках присутні глибинне мислення, різноманітні та особливі асоціації, що найбільш яскраво підкреслюють неабиякий талант юного обдарування».

   Нехай творчий тандем учителя та учня дає крила для злету, натхнення для  творчості, простору для думки, задоволення від успіху!  

______________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 16 Лютого 2021

Як освітнім управлінцям визначити, з яких шкіл зробити профільні ліцеї

Як визначити, які заклади освіти варто зробити профільними ліцеями, а які ні? Рекомендації пропонує методичний посібник “Старша профільна школа: кроки до становлення”.

У ньому ідеться про створення дорожньої карти формування ефективної мережі профільних ліцеїв у регіонах.

Одним із пілотних проєктів стала стратегія розвитку Хмельницької області, де зусилля адміністрації підтримувалися Шведсько-українським проєктом “Підтримка децентралізації в Україні”.

Дорожня карта та результати змін були опрацьовані експертами, проаналізовані та викладені у формі методичного посібника для керівників управлінь освітою місцевих рад, районних і обласних адміністрацій, фахівців методичних служб та інститутів післядипломної педагогічної освіти.

БІЛЬШЕ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 12 Лютого 2021

Дивіться матеріали для PISA від Національної академії педнаук – збірник завдань та рекомендації

Національна академія педагогічних наук України підготувала для освітян збірник завдань для перевірки сформованості читацької, математичної та природничо-наукової грамотності за технологією PISA та методичні рекомендації щодо використання.

БІЛЬШЕ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 04 лютого 2021 року 

Шановні колеги!

Інститут обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України та Національний центр «Мала академія наук України» оголошують про проведення та запрошують взяти участь у ІX-му Всеукраїнському конкурсі «Творчий вчитель – обдарований учень».

Головна мета конкурсу – створення умов для творчої самореалізації освітян, поширення їх інноваційного досвіду щодо упровадження в практику особистісно-орієнтованих, практико спрямованих, компетентнісних підходів до освіти обдарованих дітей та молоді, ідей STEM освіти та спеціалізованої освіти наукового спрямування; підвищення ролі та статусу творчих педагогів в педагогічних колективах і в державі в цілому.

Основні завдання конкурсу:

  • виявлення досвіду кращих педагогів, які ефективно використовують інноваційні форми і методи роботи з обдарованими дітьми та молоддю зокрема з освітнього напряму STEM та спеціалізованої освіти наукового спрямування;
  • популяризація педагогічних здобутків педагогів-новаторів та інших учасників освітнього процесу;
  • створення інформаційного освітнього простору, поповнення банку інноваційних робіт педагогів, спрямованих на розвиток особистості учня;
  • організація методичної підтримки учасників освітнього процесу з питань виявлення, розвитку та підтримки обдарованих дітей та молоді.

До участі у конкурсі запрошуються: керівники навчальних закладів, вчителі, класні керівники, психологи; керівники гуртків загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів як державної, так і недержавної форми власності; працівники дошкільних навчальних закладів та центрів раннього розвитку дитини; студенти вищих навчальних закладів, науковці.

Умови участі у ІX-ому Всеукраїнському конкурсі «Творчий вчитель – обдарований учень» визначено у Положенні про конкурс. Інформація про конкурс висвітлюється на офіційному сайті Інституту обдарованої дитини НАПН України (http://www.iod.gov.ua ) та на сторінці Facebook Інституту (https://www.facebook.com/iod.gov/)

Контактна інформація:
Веб-сторінка конкурсу: teacher.iod.gov.ua
Моб.тел.: +38(067)233-65-63,
E-mail: konkursiod@i.ua (Листи надсилати з поміткою " Творчий вчитель")

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 03 лютого 2021 року 

Освітня субвенція: зміни

 Як розрахувати освітню субвенцію за формулою і як вона «працює»?

 Чому варто оптимізовувати власну мережу закладів освіти, щоб вистачало коштів?

 На що можна використати залишки освітньої субвенції, якщо вони є на рахунках територіальних громад?

Під час вебінару #DECIDE Анастасія Софієнко, керівниця експертної групи з питань бюджетування

Міністерство освіти і науки України, розповіла про зміни до формули розподілу освітньої субвенції та особливості використання коштів для громад. Докладніше – у відео ⚡

Є запитання? Звертайтеся до експертної групи з питань бюджетування МОН:

 sofiienko@mon.gov.ua

 (044) 481-32-45

ВІДЕО

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 02 лютого 2021 року 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОСВІТНІЙ ОКРУГ І ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ УЗГОДЖЕНО З ЗАКОНОДАВСТВОМ – РІШЕННЯ УРЯДУ

Уряд вніс зміни до Положення про освітній округ і опорний заклад освіти, які узгоджують документ із чинним законодавством. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив сьогодні, 27 січня 2021 року.

Це зроблено з метою усунути неузгодженості між законами «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та чинним Положенням про освітній округ і опорний заклад освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 19 червня 2019 року №532.

Зокрема, законодавство України не передбачає існування освітніх округів та повноважень Уряду щодо затвердження положення про них. Водночас зміни не стосуються питань місцевого самоврядування і територіальних громад, а також місцевого і регіонального розвитку.

Згідно зі змінами, засновник присвоює закладу загальної середньої освіти статус опорного за результатами конкурсу, проведеного відповідно до затверджених ним умов.

Освітній процес у опорному закладі освіти та його філіях організовується відповідно до освітньої програми (освітніх програм) опорного закладу освіти.

Засновник опорного закладу також забезпечує підвезення здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до закладу і у зворотньому напрямку відповідно до законодавства.

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 01 лютого 2021 року 

Кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Євгенівна Кондрин нині займається не лише науковою роботою. З початком епідемії COVID-19 вона консультує вагітних жінок в обласному перинатальному центрі й не полишає лікування хворих в обласній інфекційній лікарні, де пацієнтів із коронавірусною інфекцією приймають з усієї області. Нині Оксана Євгенівна, яка має понад 30 років лікарського стажу, зізнається, що COVID-19 став для неї своєрідним викликом на фахову компетентність, бо часто доводиться рятувати людей, приймаючи нестандартні рішення.

КОРОНАВІРУС ВИПРОБОВУЄ ЛІКАРІВ

- Оксано Євгенівно, то як сьогодні працює лікар-інфекціоніст? Чи відчуваєте підтримку людей?

- Вважаю, що ця хвороба є штормовим тестом на те, які ми фахівці, які люди, чи можемо одне одному прийти на допомогу. Так, у цей період я відчула від своїх пацієнтів неймовірну підтримку. Вони постійно дзвонять, турбуються. В них не було жодного сумніву, що ми не здамося перед недугою. Люди навіть повірити не могли, що хтось тікатиме від роботи чи від хворих. Я відчула, що сьогодні робота інфекціоністів є дуже важливою для людей.

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 01 лютого 2021 року 

Затвердили професійний стандарт учителя – документ

Затверджені такі стандарти:

  • Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти;
  • Вчитель закладу загальної середньої освіти;
  • Вчитель із початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).

Документ визначає загальні (громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька) і професійні компетентності вчителя. Професійні компетентності такі:

  • мовно-комунікативна;
  • предметно-методична;
  • інформаційно-цифрова;
  • психологічна;
  • емоційно-етична;
  • педагогічне партнерство;
  • інклюзивна;
  • здоров’язбережувальна;
  • проєктувальна;
  • прогностична;
  • організаційна;
  • оцінювально-аналітична;
  • інноваційна;
  • рефлексивна;
  • здатність до навчання впродовж життя.

Стандарт також містить опис професійних компетентностей учителя за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.

У МОН переконані, що документ дасть змогу вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігатиме необ’єктивному оцінюванню професійних компетентностей під час атестації та сертифікації.

Ознайомитись зі стандартом можна в документі документ

Професійний стандарт розробили МОН спільно з Українським інститутом розвитку освіти за участі вчителів і директорів шкіл, фахівців, які здійснюють підготовку вчителів, підвищення їхньої кваліфікації та проводять сертифікацію вчителів. Також розроблення підтримували проєкти “Навчаємось разом” і “Професійний стандарт вчителя нового покоління і кращі НУШ технології: у взаємодії між академічними спільнотами університетів і вчителями-практиками”.

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 01 лютого 2021 року 

КОМЕНТАР МІНІСТРА СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА ЩОДО ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО 10-11 КЛАСІВ

ukrinform.ua

Переформатування мережі закладів середньої освіти, які здійснюють місцеві органи влади, не призведуть до масового закриття шкіл. Всі 9-класники матимуть змогу вступити до 10 класів.

Про це в коментарі Укрінформу сказав Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

"Всі випускники 9 класів зможуть здобути повну загальну середню освіту, тобто закінчити 10 і 11 клас. Процеси переформатування мережі закладів освіти, які здійснюють органи місцевого самоврядування в межах реформи децентралізації, не призведуть до масового закриття шкіл", - сказав Сергій Шкарлет.

За його словами, в 2021 році зарахування до старшої школи відбуватиметься за встановленим порядком.

"Як і торік, воно відбуватиметься після видання наказу про переведення учнів 9-х класів в тому ж закладі освіти. Хіба що учень захотів перевестися до іншого закладу або з підстав відповідно до Порядку", - сказав Сергій Шкарлет.

Міністр зауважив, що якість шкільної освіти пов'язана з тим, наскільки ефективна вся освітня мережа. Окрім цього, триває реформа шкільної освіти, яка передбачає кілька етапів.

"Іншими словами якісна освіта не повинна залежати від того, чи школа розташована у великому місті чи маленькому селі. Вирішити цю проблему плануємо до 2027 року, коли в освіті зникне будь-яка дискримінація якості за низкою фінансових, регіональних чи інших подібних факторів. ...Реформа Нової української школи є тривалою та поетапною. Низку трансформацій ми плануємо завершити до 2027 року, після чого старша школа (тобто 10, 11, 12 клас) стане профільною і трирічною. Така система почне діяти з 1 вересня 2027 року, як це прописано в законах «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»", - пояснив очільник МОН.

За словами Міністра освіти і науки, рішення про створення мережі ліцеїв, у яких буде старша школа, згідно з чинним законодавством прийматимуть обласні або міські ради (в містах із населенням понад 50 тисяч).

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опубліковано 01 лютого 2021 року 

PISA-2022 – поради вчителям щодо читання

Наступного року Україна вдруге візьме участь у міжнародному дослідженні PISA, яке оцінює три компетентності: читацьку, математичну і природничо-наукову. У 2018-му зосереджувалися на читанні, а тепер у фокусі буде математика.

У 2018 Україна отримала гірші результати в усіх трьох галузях, як порівняти із середніми значеннями навчальних досягнень учнів у країнах ОЕСР.

Тому “Нова українська школа” розпитала експертів, як можна допомогти учням бути краще готовими до тестування й на що звертати увагу батькам та вчителям. Друга стаття – про математику.

Розповідає начальник відділу досліджень та аналітики УЦОЯО Василь Терещенко.

ЩО РОБИТИ, ЩОБ УЧНІ УСПІШНО СКЛАЛИ ТЕСТ У 2022 РОЦІ

1. Поступово долати стереотипи щодо завдань шкільної мовно-літературної освіти.

Головне під час навчання мови та літератури – сформувати учнів як компетентних мовців і читачів, здатних активно жити й діяти в сучасному світі й саморозвиватися, а не “напхати” в голови побільше теоретичних понять. Теоретичні знання важливі, але набагато важливіше – навчити використовувати знання на практиці, робити це доцільно, навчити способів вирішувати нові, незнайомі проблеми, з якими доводиться мати справу в реальному житті.

2. По-новому подивитися на сутність понять “вправний читач” і “читацька грамотність”, узявши до уваги розуміння цих категорій у дослідженні PISA.

Під читацькою грамотністю варто розуміти не кількість (кількість прочитаних творів, завчених теоретичних понять), а якість (сукупність функцій читача, якими він володіє на належному рівні, працюючи в реальному житті з різними текстами). Для цього варто ознайомитися з матеріалами:

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

   

НАКАЗ

Від 19 січня 2021року                                                                                                 №14

Про перевід освітнього процесу ліцею

 на дистанційне навчання

       Відповідно до постанови Кабінету міністрів України       від 9 грудня 2020 року         №1 236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"., листа  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 1/9-490 від 28 серпня 2020 року «Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50, Рекомендованого алгоритму дій керівника ЗЗСО у разі виявлення у здобувача освіти та/або працівника ЗЗСО ознак гострого респіраторного захворювання

НАКАЗУЮ:

1.      Запровадити  у ліцеї з 20 по 24 січня 2021 року дистанційну форму навчання.

2.     Заняття проводити відповідно до розкладу уроків, факультативів, індивідуальних занять і консультацій, гурткової роботи на ІІ семестр 2020-2021 н.р..

3. Встановити на час карантинних обмежень (з 20 по 24 січня 2021 року) наступний графік дзвінків на уроки:

 1 урок   9.00 – 9.45

2 урок 10.00 – 10.45

3 урок 11.00 – 11.45

4 урок 12.00 – 12.45

5 урок 13.00 – 13.45

6 урок 14.00 – 14.45

7 урок 15.00 – 15.45

4. Учні навчаються дистанційно на платформі Classroom або Zoom. Можливе використання інших платформ.

5.  Заступнику директора з навчально-виховної роботи Юрчишин Л.М. класним керівникам 5-11 класів, вчителям, які викладають предмети організувати на час карантинних обмежень освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання.

6.      Завгоспу ліцею Гавриш В.Б. забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщень ліцею.

7.      Класним керівникам довести текст даного наказу до відома учнів та батьків.

Директор ліцею  М.Чміль    

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    Моніторинг якості освітніх

та управлінських процесів ЗАВАНТАЖИТИ►

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Дирекції Долинського ліцею «Інтелект»

щодо організації освітнього процесу (дистанційного навчання) під час

локдауну (жорсткої форми карантину) з 08.01 – 24.01.2021 року

1. Проводити навчальні заняття кожному вчителю відповідно до розкладу занять, затвердженого 15.01 2020р. (ІІ семестр) (поч. занять о 9.00 год. перерви 15хв. (додаток) Учителям врахувати час , який відведено на урок та відпочинок учня

2. Термін проведення навчальних занять повинен відповідати санітарному регламенту для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року і який обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною,тобто 45 хв. У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання.( Долинський ліцей «Інтелект» з 20- 24січня).

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

10 Січня 2021

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО

Реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання триватиме з 5 до 19 січня.

Пробне тестування відбудеться 10 квітня, повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Зареєструватися можна на сайті відповідного регіонального центру.

“Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5–7 днів у особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів”, – пояснюють у центрі.

Ілюстрація: МОН

Цьогоріч можна вибрати лише один предмет:

  • українська мова;
  • українська мова і література;
  • історія України;
  • математика;
  • біологія;
  • географія;
  • фізика;
  • хімія;
  • іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.

Також можна буде завантажити тестові зошити з усіх предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс та визначити результати.

Ілюстрація: УЦОЯО

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

10 Січня 2021

Старшокласники можуть взяти участь у міжнародному конкурсі екологічних проєктів

Національний центр “Мала академія наук України” запрошує учнів 9–11 класів взяти участь у національному відборі міжнародного конкурсу “GENIUS Olympiad 2021”.

Для цього потрібно до 20 січня зареєструватися за цим посиланням.

Участь можуть взяти лише учні-члени МАН, проєкти яких мають екологічне спрямування. Також потрібно знати англійську мову на рівні, достатньому для презентації своїх проєктів (наявність сертифікату буде перевагою).

На відібраних учасників чекає інтерв’ю англійською з викладачами.

Більше ТУТ...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

МОН РОЗРОБИЛО ПРОЄКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛІЦЕЙ

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ліцей – воно триватиме до 15 грудня 2020 року.

Документ передбачає, що ліцей є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти академічного спрямування та відповідно до рішення його засновника може забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Засновниками ліцею можуть бути орган державної влади, відповідна місцева рада, фізична та/або юридична особа. Залежно від засновника ліцей може бути державним, комунальним, приватним або корпоративним. Ліцей може бути опорним, а також мати у своєму складі філії.

Положення передбачає, що зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних ліцеїв відбуватиметься на конкурсних засадах. Зарахування дітей до державного, комунального ліцею (до 5-9 класів) здійснюватиметься на конкурсних засадах за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищуватиме загальну кількість вільних місць у класах.

Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних ліцеїв (до 9-11 (12) класів) проводитиметься без конкурсу, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищуватиме загальної кількості вільних місць у відповідних класах.

Освітній процес в ліцеї організовуватиметься у:

  • класах (групах);
  • міжкласних (проєктних) групах учнів;
  • навчальних кабінетах (з навчальних предметів (інтегрованих курсів) однієї або різних освітніх галузей).

Ліцей зможе створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою (заочною), дистанційною формою навчання, інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. У складі ліцею передбачається можливість створювати тимчасові науково-дослідницькі класи та/або міжкласні (проєктні) групи учнів. Також для підготовки до участі в конкурсах, олімпіадах, турнірах можуть створюватися тимчасові групи учнів.

Ліцей також зможе мати у своєму складі внутрішні структурні підрозділи (крім структурних підрозділів, що забезпечують здобуття дошкільної або початкової освіти), зокрема позашкільний підрозділ, пансіон тощо.

Керівництво ліцеєм здійснюватиме його директор, колегіальним органом управління ліцею буде педагогічна рада. Відповідно до рішення засновника, у ліцеї можуть утворюватися та діяти органи самоврядування працівників ліцею, органи учнівського самоврядування, органи батьківського самоврядування, піклувальна рада. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування ліцею будуть загальні збори (конференція) колективу закладу освіти. 

Зауваження та пропозиції до проєкту Положення у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 15 грудня 2020 року на e-mail: v_bozhinskiy@mon.gov.ua (Божинський Володимир, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату шкільної освіти).

Нагадуємо, триває громадське обговорення нової редакції Положення про спеціальну школу, яке затверджено постановою КМУ від 6 березня 2019 р. № 221 «Про затвердження Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр».

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Випускників шкіл хочуть звільнити від підсумкової атестації у формі ЗНО

ЗНО

У 2021 році випускників з повною загальною середньою освітою можуть звільнити від обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО через пандемію COVID-19. Щоб унормувати модель проведення ДПА-2021, Рада повинна ухвалити відповідні законодавчі ініціативи.

Про це повідомив виконувач обов’язків УЦОЯО Валерій Бойко у коментарі «Середня освіта».

Він зазначив, що Центр розробив кілька моделей проведення ЗНО-2021 в умовах карантину. І деякі з них пропонують звільнити майбутніх випускників від ДПА у формі ЗНО.

Так, згідно з пріоритетною моделлю, підсумкова атестація відбуватиметься за вибором випускника – або в закладі освіти (йдеться про письмову чи усну форму, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО. Водночас вказується, що для абітурієнтів, які планують вступати у 2021 році до вишів, ЗНО проведуть у встановлені терміни відповідно до регламентів проведення тестування.

«У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов’язана з тим, що значна частина учасників тестування з-поміж учнів закладів вищої освіти та переважна більшість з-поміж учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА», – зазначив Бойко.

Наразі складання ДПА з української, математики й інших предметів має відбуватися обов’язково у формі ЗНО.

Щоб унормувати модель проведення ДПА-2021, Рада повинна ухвалити відповідні законодавчі ініціативи. Розглянути ж на засіданні профільного Комітету парламенту планують на початку березня.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Робота шкіл на карантині, зменшення грошей на освіту та рішення МОН: підсумки тижня в освіті

Робота шкіл на карантині, гроші на освіту і курйози: підсумки в освіті

24 канал зібрав головні новини в сфері освіти: як працюватимуть школи на карантині, чому в бюджеті-2021 зменшили фінансування на освіту та які рішення приймали МОН. Читайте актуальну інформацію про те, що сталося в українській освіті цього тижня – з 30 листопада по 4 грудня.

Робота шкіл на карантині

Як працюватимуть школи та садочки на карантині

В Україні встановили помаранчевий рівень карантину, проте у Міносвіти заявили, що дитячі садочки та початкові класи працюватимуть у звичному режимі. Натомість школи та виші матимуть певні обмеження, повідомляє 24 канал.

"Єдиною вимогою для інших закладів освіти є те, що учні та студенти відвідують аудиторії у кількості не більше ніж 20 чоловік в аудиторії", – наголосив Шкарлет.

Чи готові школи до локдауну

У КМДА розглядають два варіанти роботи шкіл під час лондауну.

Якщо ми зайдемо у локдаун, який ймовірно триватиме до 23 січня, то всі заклади освіти закриються. Так, якщо канікули завершаться 11 січня, то перший тиждень навчання розпочнеться дистанційно,
– заявила Фіданян.

У Київській міській держадміністрації запевнили, що наразі динаміка захворюваності в школах освіти контрольована. Але у разі повного локдауну, система освіти готова працювати в нових умовах, тому школи до цього готові.

Натомість голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан наголосив, що якщо дійде до жорстких заходів, будуть закривати все – садочки, школи та метро.

Чи будуть проводити олімпіади

Через стрімке зростання показників захворюваності на коронавірус, МОН ухвалило рішення не проводити всеукраїнські учнівські олімпіади з шкільних предметів, турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.

Але можна в заочній чи дистанційній формі провести Всеукраїнські учнівські конкурси з шкільних предметів та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.

Навчання в школі
 

Зазначимо, що через пандемію COVID-19 в Україні, випускників шкіл, які у 2021 році закінчують навчання, можуть звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО. ДПА відбуватиметься за вибором учня:

  • або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема і онлайн),
  • або у формі ЗНО.

Коронавірус у школах

  • Скільки вчителів та учнів хворіє на COVID-19 в Україні

Наразі хворіє 9 600 вчителів та майже 5,3 тисячі учнів. Окрім того, на самоізоляції через контакт із хворим на COVID-19 перебуває 121 тисяча учнів та 7 800 вчителів

А загалом з початку нового навчального року на COVID-19 захворіло 24 496 вчителів та 12 тисяч учнів.

  • Коронавірус в школах Києва

Станом на 2 грудня у Києві закриті на карантин чотири школи, а дві школи відновили навчання. Також наразі на дистанційному навчанні перебуває 1161 класів у 286 школах Києва.

Скільки учнів та вчителів захворіли на коронавірус? Усього у Києві COVID-19 виявили у понад 1328 учнів та 980 вчителів.

  • Коронавірус в школах Івано-Франківська

Влада Івано-Франківська прийняла рішення не змінювати освітній процес для школярів до кінця 2020 року. Тобто до кінця цього року школярі міста будуть вчитися так:

  • 1-4 класи – очно у школах;
  • 5-11 класи – в дистанційному режимі.

До слова, зараз на COVID-19 в школах Івано-Франківська захворіли 37 вчителів та 22 учня. Також з 55 класів початкової школи на самоізоляції перебувають 14 класів.

Зменшення грошей на освіту в бюджеті

Уряд затвердив проєкт закону про Державний бюджет-2021 до другого читання, в якому передбачається зменшення фінансування освіти – на 4 мільярди гривень.

Так, найбільше постраждала освітня субвенція для місцевих органів – уряд скоротив її на 2,9 мільярда гривень. Якщо у першому читанні держбюджету було закладено 102, 5 мільярда, то в другому – лише 99,6 мільярда.

Також скоротилося фінансування для таких освітніх програм:

  • Фонд розвитку вишів – урізання бюджету на 500 мільйонів гривень;
  • НАЗЯВО, Нацагентство кваліфікацій, Служба освітнього омбудсмена, державна атестація та акредитація закладів освіти – урізання бюджету на 11 мільйонів гривень;
  • Забезпечення професійної (професійно-технічної освіти) – урізання бюджету на 14 мільйонів гривень;
  • Підготовка кадрів вишів та забезпечення діяльності їх баз практики – урізання бюджету на 861 мільйонів гривень;
  • ЗНО та УЦОЯО – урізання бюджету на 18 мільйонів гривень;
  • Національна Академія наук – урізання бюджету на 15,5 мільйона гривень.

Зміни до проєкту бюджету-2021 інфографіка 24 канал
Зміни до проєкту бюджету-2021 / Інфографіка 24 каналу

Так, голова Верховної Ради Дмитро Разумков розкритикував наміри уряду скоротити видатки на освіту на 4 мільярди гривень. Адже освіта має бути одним з пріоритетів в Державному бюджеті на 2021 рік.

Проте Шкарлет запевняє, що загальні видатки на освіту становлять 6,6% від внутрішнього валового продукту. Також передбачені гроші на підвищення зарплат вчителів на майже 30%.

Рішення та заяви МОН

Раніше депутатка Інна Совсун заявила, що тимчасовий очільник МОН Сергій Шкарлет хоче скоротити кількість директоратів з шести до чотирьох та зменшити кількість державних експертів з 93 до 50. Водночас він просив призначити собі дев’ятого заступника.

ЦІКАВОread-also-icon

У МОН заперечують, що почали реформу шкільної освіти для навчання дітей з 5 років

Проте Міністерство фінансів не погодило пропозицію МОН про створення двох додаткових посад заступників міністра у штату відомства. Там заявили, що призначаються та звільняються з посад урядом за поданням прем’єр-міністра відповідно до пропозицій міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖread-also-icon

Українські школи мають розробити внутрішню систему освіти: що пропонують в МОН

Окрім того, тимчасовий очільник МОН Сергій Шкарлет висловив невдоволення заявами голови парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій щодо діяльності МОН у сфері реформування освіти.

"Останнім часом голова цього комітету Сергій Бабак робить цікаві заяви стосовно діяльності Міністерства щодо імплементації реформ та інформації про них", – написав Шкарлет. Більше про це – читайте тут.

А Профспілка працівників освіти вимагає підвищити зарплати вчителям та забезпечити їм захист від COVID-19. Які вимоги вони висунули до МОН та що на це відповів Сергій Шкарлет – читайте за посиланням.

Також Міносвіти підписало меморандуми з двома компаніями у сфері краси "Партнер Плюс" та S&A Group. А все для того, аби популяризувати заклади профосвіти та розвинути дуальну освіту в Україні.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Що таке фасилітація і як вона може допомогти вчителю в класі

Під час mini-EdCamp’у в Запоріжжі Ірина Бакаленко, доцентка кафедри української літератури Запорізького національного університету, розповідала про методики фасилітації в навчанні та дала поради, як учителі можуть їх застосовувати.

“Нова українська школа” записала головне.

*Текст підготовлено в межах проєкту USAID_ВзаємоДія, мета якого – доброчесне українське суспільство з нульовою толерантністю корупції. Зокрема, проєкт розробив антикорупційні інструменти для уроків. Більше про них читайте за цим посиланням.

Фасилітація (якщо перекласти) – це полегшення виконання завдання. Це спосіб допомогти групі мислити в найкращий спосіб. Але просто не означає легко.

Ключове у фасилітації навчального процесу:

  • організація навчального простору;
  • залучення та сприяння розкриттю потенціалу учасників та групи загалом;
  • підтримка учасників у реалізації навчальних цілей (їх визначають для кожного заняття, і вони допомагають рухатися до загальної мети).

Більше тут...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Уряд відтермінував дію постанови про зарплатню вчителів у чотири прожиткові мінімуми

Кабмін відтермінував реалізацію постанови №822, яка передбачає зростання зарплат учителів на 20–70%, до 31 грудня 2021 року.

Про це йдеться в постанові уряду №1149 від 23 листопада, пише УП “Життя”.

Постанову, дію якої призупинили, затвердили ще 10 липня 2019 року.

Згідно з постановою, у 2020 році зарплата вчителів мала бути 2,5 прожиткових мінімуми, у 2021 році – 3 мінімуми, в 2022 році – 3,5 мінімуми, з січня 2023 року – 4 прожиткових мінімуми.

Згідно з новою постановою:

  • не буде підвищення найменшого розміру посадового окладу до 3-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб з 1 січня 2021 року;
  • відтерміновано до 2022 року схеми посадових окладів, які мали набрати чинності з 1 січня 2021 року;
  • виключено підграфу в схемах посадових окладів, де зафіксований коефіцієнт підвищення заробітної плати у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2021 рік.

Нагадаємо, у проєкті Держбюджету на 2021 рік закладено підвищення зарплатні для педагогів на 20% (з січня) і на 8,3% (з липня).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Український культурний фонд пропонує гранти до 700 тисяч на освітні проєкти

батькам, вчителям, директорам

Український культурний фонд оголосив конкурс ідей для програми “Культура плюс”, серед тем якої є освіта.

Про це повідомляється на сайті Культурного фонду.

Подати заявку на конкурс ідей можна до 18:00 15 січня 2021 року за цим посиланням.

Пріоритети ЛОТ-у “Культара і освіта”: 

  • впровадження мистецьких практик в освітній процес закладів середньої, професійно-технічної та вищої освіти немистецького спрямування;
  • розвиток едьютеймента як прогресивного напряму поєднання ігрових та освітніх практик у формальному та неформальному освітньому процесі;
  • залучення учнівської та студентської молоді до мистецьких практик у позанавчальний час;
  • посилення знань освітян про сучасний культурно-мистецький процес для популяризації в освітніх програмах.

Цільова аудиторія проєктів: учнівська та студентська молодь, педагоги освітніх закладів усіх рівнів акредитації та всіх форм власності.

Пріоритетні продукти (список не вичерпний): 

  • освітня програма;
  • сучасні навчальні матеріали (комікси, навчальна анімація, відео або настільна гра тощо);
  • вистава;
  • видання;
  • виставка / експозиція;
  • відеоконтент;
  • радіоконтент;
  • телепрограма;
  • фестиваль;
  • креативний простір (хаб).

Усі проєкти за підтримки фонду мають бути україномовними або передбачати переклад українською.

Хто може податися: юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на дату оголошення конкурсу та має відповідний досвід діяльності у сфері освіти.

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 100 тисяч гривень.

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 700 тисяч гривень.

Більше тут... 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Учителям природничо-математичних дисциплін ліцею «Інтелект» рекомендуємо взяти участь в конкурсі на кращий STEAM-урок , адже наш заклад профільний саме з вищезазначених предметів.

Участь педагогів у конкурсі дасть можливість презентувати вчителям свою компетентність, творчість, уміння використовувати сучасні технології, методи та форми роботи з метою розвитку в учнів логічного мислення, креативності, самодостатності.

А також – право атестуватися на вищу категорію та присвоєння звання «Старший учитель»

Перейти на сайт STEAM

                  Що таке STEAM – ОСВІТА?!

Останнім часом у освітньому просторі України набирає обертів тренд STEAM-освіти. Що ж це таке?

Вона охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics).

У всьому світі спостерігається дефіцит фахівців з технічних напрямків, попит на них росте набагато швидше, ніж на інші спеціальності, саме тому, у відповідь на виклики часу, такий тип освіти виходить на перший план.

Однак, важливо розуміти, що STEАM – це не просто технічна освіта. Вона охоплює значно ширше поняття, а саме вдале поєднання креативності та технічних знань.

Наприклад, при завданні комплексно спроектувати "розумний будинок", крім технічних аспектів, школярі мусять залучити свою уяву і спроектувати будинок так, щоб він виглядав привабливо і був зручним для життя.

Розвинені країни вчасно зрозуміли цей тренд. Австралія, Китай, Великобританія, Ізраїль, Корея, Сінгапур та США вже давно впроваджують державні програми в галузі STEАM-освіти.

Найбільших успіхів у цьому процесі досяг Сінгапур. Ще у 2002 році там була запущена ініціатива "Перетворення Сінгапуру". Метою було змінити навчальні програми, а саме зробити їх більше STEAM-орієнтованими.

В першу чергу учень став не споживачем, а замовником знань.

Вчитель же став своєрідним наставником, людиною, що допомагає пояснити, як використовувати потенціал кожної технології для власної користі й користі суспільства.

Що стосується України, то Міністерство освіти та науки ще у 2016 році опублікувало першу версію "Концептуальних засад реформування середньої освіти" та Концепцію Нової Української Школи (НУШ), де одними із основних компетентностей школярів є:

  • Вміння логічно і математично мислити;
  • Наукове розуміння природи і сучасних технологій;
  • Впевнене користування інформаційно-комунікативними технологіями;
  • Обізнаність і самовираження у сфері культури

Важливо долучити до змін і вчителів, які мають стати справжніми агентами змін освітньої реформи.

Цікавим є те, що під час STEAM-уроків в центрі уваги знаходиться не вчитель, а практичне завдання, яке потрібно вирішити.

Учні ж вчаться вирішувати це практичне завдання шляхом проб і помилок, а не вивчають "суху" теоретичну частину.

Наприклад, одним з цікавих кейсів є будівництво учнями повністю автоматизованої теплиці. Під час цього процесу залучаються різні дисципліни, від фізики (парниковий ефект), інформатики (автоматизована система управління теплицею), трудового навчання (власне будівництво теплиці) до біології (вирощування тих чи інших агрокультур).

Для повноцінної реалізації такого підходу обов’язковими є наявність STEAM-лабораторій. Вони включають в себе наявність 3D принтерів, наборів навчальної електроніки, голографічної фото-відео студії та інших сучасних технічних засобів.

Наприклад, у вищезгаданому Сінгапурі для школярів було закуплено понад 100 000 micro:bit, міні-комп’ютерів з програмуванням від Microsoft.

Робота з ними дає змогу дитині запрограмувати найпростіші речі, наприклад роботу світлофора. Це в свою чергу дає розуміння коли і чому вмикається червоне або зелене світло та як забезпечити на дорозі безпеку пішоходів та водіїв.

Справедливо зазначити, що ми живемо у не зовсім "лінійному" світі, кожна секунда нашого життя пересікається з різними дисциплінами. Під час походу в кіно, купівлі чогось в магазині тощо.

Дитина ж змушена сама зрозуміти як застосовувати ті чи інші знання у різних життєвих ситуаціях.

Доволі часто на цей процес проходить з помилками, STEAM-освіта ж вчить ще з шкільної парти вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій.

Як наслідок дитина виходить в дорослий світ набагато підготовленішою і не так сильно боїться проблем та труднощів.

STEAM-освіта дозволяє вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал, тому що поруч з теорією діти відразу бачать як це виглядає в реальному житті.

Дітям вчитись стає по справжньому цікаво. Як показує досвід, після уроків в STEAM-класах вони ще довго обговорюють між собою набуті знання.

Тому, якщо порівнювати звичайні комп’ютерні класи та STEАM-лабораторії, то саме другі створюють ідеальні умови для вивчення теоретичної частини та застосування нових знань на практиці.

Попит на STEAM-спеціалістів росте з року в рік.

Наприклад, згідно з  даними дослідження Change the education, що проходило в США. Конкуренція в галузі STEAM-вакансій (програмісти, біологи, інженери) становить 1,7 людини на посаду, в інших сферах же 4,1 людини на вакансію.

Тобто знайти роботу майбутньому фахівцю, що навчався за технологією STEAM можна буде приблизно вдвічі легше.

США особливо відчувають проблему нестачі фахівців, що навчались за технологією STEAM. Власних кадрів катастрофічно не вистачає, а пропозиція робочих віз в галузі інженерних наук перевищує попит.

До речі, оплата фахівців з цієї галузі одна з найбільших на ринку. Саме тому американські школи, коледжі та університети ще з 1980 років почали запроваджувати принципи STEAM-освіти і не дарма.

Головною перевагою STEAM-освіти для школярів є їх підготовка до реального життя.

На останньому Світовому економічному форумі у Давосі однією з центральних тем була кардинальна зміна ринку праці. Близько 60% нинішніх професій людини можуть бути замінені роботами, це величезний виклик для людства.

STEAM-підхід дозволяє виховати в дітях гнучкість та критичне, практично орієнтоване мислення.

На перший план виходить здатність вчитись та сприймати зміни, а не самі знання, які нині стають застарілими з неймовірною швидкістю.

Це дає впевненість батькам у майбутньому їхніх дітей, адже після застосування STEAM-викладання діти матимуть глибоке розуміння як жити у сучасному динамічному світі.

Шановні педагоги, ПЕРЕГЛЯНЬТЕ  відеоматеріал з означеної теми

https://www.youtube.com/watch?v=ZS930V2mPS4

                       

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.