Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 467 common:people_all_forms

Забезпечення навчально-методичною та довідковою літературою

Date: 30 січня 2021 о 13:17, Refreshed 22 лютого о 10:37

Читачі повинні мати доступ до якісних україномовних книг: директорка Українського інституту книги про напрями розвитку читання.

Неможливо серйозно думати про будь-який розвиток книжкової сфери й читання, не розвиваючи одночасно обидва напрямки, зазначають в Інституті книги.

Формування навичок та потреб у читанні як життєвих стратегій громадян задля розвитку людського потенціалу України є метою Стратегії розвитку читання до 2025 року. Таку мету ініціювало Міністерство культури та інформаційної політики. Про це повідомила під час презентації в Укрінформі Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки «Читання як життєва стратегія» директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Ми виявили, що Стратегія розвитку читання має розвиватися у двох напрямках: hard, який передбачає доступ до книги, її підтримку та розвиток книжкової екосистеми та soft – читання як тренд, формування навички і потреби у читанні.

Директорка Українського інституту книги додала, що неможливо серйозно думати про будь-який розвиток книжкової сфери й читання, не розвиваючи одночасно обидва напрямки.

За словами Коваль, якщо розглядати перший напрям – доступ до книги, то книжковий ринок має бути конкурентоспроможним і задовольняти потреби споживачів, виробників та розповсюджувачів. Щодо другої мети – читач повинен мати доступ до легальної літературної продукції.

Кінцева мета – читачі повинні мати доступ до якісної різножанрової книги, насамперед україномовної, у різних форматах, відповідно до потреб, – пояснила Олександра Коваль.

Директорка УІК наголосила, що у контексті першого стратегічного аспекту Стратегії, сформульовано низку операційних цілей. Зокрема, передбачається, що органи влади ухвалюють рішення стосовно розвитку книжкового ринку на основі реальних даних. А творці контенту мають належні умови для саморозвитку і видання своїх творів, і тут важлива підтримка з боку держави у вигляді стипендій, резиденцій, курсів підвищення кваліфікації.

Коваль також зазначила, що водночас й видавці мають бути здатними видавати достатню кількість назв, жанрів і накладів для задоволення потреб суспільства, щоб пропорція на ринку змінилася на користь ринкової книги, книги для дозвілля, художньої, пізнавальної, бізнес-літератури:

Книготорговельним мережам і книгарням має бути вигідно легально вести і розширювати свою діяльність незалежно від місця розташування, що передбачає стимулювання і дотації збоку як державної влади, так і органів місцевого самоврядування.

Крім того, Олександра Коваль зауважила, що книжковий ринок України має диспропорцію в бік навчальної літератури, частка якої нині перевищує 65%:

Наші дослідження показали, що 67% обсягу книжкового ринку України займає навчальна література. І це дуже велика диспропорція, тому що в інших країнах навчальна література для середньої школи займає десь до 30%, решта – це книга комерційна, яка обирається читачами не через примус, а через бажання читати.

Директорка інституту зазначила, що варто звернути особливу увагу на те, щоб ця диспропорція була подолана та ринкова книга мала більшу частку в обсягах ринку і на це мають бути скеровані подальші кроки.

Перекіс у бік навчальної літератури, навіть тієї, яка видається виключно за державним замовленням Міністерства освіти і науки, є навіть небезпечним, адже якщо МОН вирішить, що всі книжки мають бути доступними тільки в електронному форматі, це поставить у дуже складну ситуацію не лише видавців, а й поліграфічні підприємства.

За словами Олександри Коваль, це може призвести до зникнення частини поліграфічного комплексу України.

УВАГА !

Проводиться конкурсний відбір  підручників для 8 класу.


Педагогічні працівники можуть ознайомитися з електронними версіями фрагментів оригінал-макетів підручників, які є у вільному доступі за посиланням 
https://lib.imzo.qov.ua у розділі "Конкурс підручників".

Забезпечення навчально-методичною та довідковою літературою, ефективність їх використання

Забезпечення навчального процесу підручниками, методичною літературою, інструктивними та нормативними документами здійснює бібліотека. Ліцеїсти та вчителі користуються послугами міських та районних бібліотек, вищих навчальних закладів Івано-Франківська та Львова з якими є довготривалі угоди. Бібліотечний фонд ліцею постійно поповнюється навчальною літературою і методичними посібниками. Використовується сучасне обладнання навчально-інформаційного центру ліцею – читально-конференційного залу, програмні засоби обчислювальної техніки, техніка для друку і тиражування.

Протягом останніх років в ліцеї відбувається поступова пере­орієнтація шкільної бібліотеки в інформаційний центр, який би пов­ністю забезпечував навчально-виховний процес і став основою внут­рішнього інформаційного комплексу. Поряд із традиційними бібліотечно-бібліографічними видами роботи учні в бібліотеці засвоюють методику підготовки науково-аналітичної, реферативної та фактографічної інформації, застосовуючи їх у своїй практичній діяльності (підготовка до олімпіад, інтелектуальних кон­курсів, написання творчих та наукових робіт, рефератів тощо).

Станом на 1 вересня 2020 року бібліотечний фонд налічує 10811 примірників книг, брошур, журналів. З них: підручників — 6955 примірників, фонд художньої, навчально-методичної літератури —  3856 примірників. Ліцей в основному забезпечує потреби учнів навчальною, художньою та довідковою літературою.

Для вивчення іноземних мов, ліцей забезпечений словниками з англійської, німецької та польської мов в кількості 1 словник на 5-ть учнів. Крім того у бібліотеці ліцею є орфографічні тлумачні та словники іншомовних слів, відповідно до Ліцензійних вимог.

Заклад повністю забезпечений безперервним доступом до електронних версій підручників, словників та іншої довідкової літератури.

Розроблено та затверджено «Правила користування бібліотекою», в яких установлено загальний порядок організації обслуговуван­ня користувачів бібліотеки, доступу до бібліотечних фондів, права і обов'язки читачів. Бібліотека формує універсальний (з ура­хуванням профілю навчального закладу) бібліотечний фонд, який від­повідає змісту навчання, запитам, інтересам користувачів.

Важливу роль шкільна бібліотека відігравала й у вдосконаленні ме­тодичної роботи з педагогічними кадрами, акцентуючи увагу педагогів на нових методичних доробках, розробках, ідеях, концепціях щодо на­вчання й виховання школярів з орієнтацією на формування громадянсь­ких якостей, гуманістичних ідеалів і загальнолюдських морально-етичних цінностей. Бібліотека ліцею забезпечена більшістю освітянських періодичних видань. Оформлено постійні виставки: «На допомогу класному керівнику», «Все для вчителя плюс», тематичні полиці «Актуальні проблеми виховання»,  «Мій рідний край».

Урізноманітнилися форми й методи роботи вчителів-предметників, класних керівників і бібліотекаря. Ре­зультатом цієї плідної співпраці була активна участь бібліотеки в про­веденні предметних тижнів, олімпіад, виховних годин, інтелектуальних ігор, поетичних свят, засідань літературної студії та заходів: «Андріївські вечорниці»,  «День Святого Миколая», «До дня української мови, вишиванки» та інші заходи.  

З метою широкого залучення учнівської молоді та педагогів до ро­боти з виховання в учнів бережливого ставлення до підручників, від­повідальності за правильне й раціональне їх використання, поновлення бібліотечних фондів щороку проводиться Всеукраїнська акція «Подаруй бібліотеці книгу».

Comments:
Only authorized users can leave comments.