Дистанційне навчання дітей на карантині: рекомендації батькам

Дата: 11 травня 2020 о 10:59, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:41

Пам’ятайте, що карантин — це не канікули. Намагайтеся правильно організувати робочий день дитини, щоб повернення з карантину до школи відбулося максимально комфортно.

Разом із дитиною створіть її режим дня й розклад. План — половина справи. Це допоможе дитині зорганізуватися, а ще — сприятиме розвитку в неї навичок тайм-менеджменту.

Під час складання режиму дня беріть до уваги розклад уроків, запропонований закладом загальної середньої освіти. Передбачте відпочинок між навчальними заняттями.

Ознайомтесь із графіком освітнього процесу та електронним ресурсом, на якому розміщений навчальний матеріал для класу, в якому навчається ваша дитина.

Налаштуйте комунікацію з класним керівником та педагогами через телефон, e-mail, месенджери, соціальні мережі, чати тощо.

Стежте, аби дитина працювала відповідно до розкладу уроків, виконувала всі завдання вчасно, не допускайте відставання. Спробуйте опанувати хоча б один урок спільно з дитиною.

Якщо треба виконати завдання і надіслати відповідь учителю, проконтролюйте дитину.

Не намагайтеся підмінити вчителя: спонукайте свою дитину за необхідності звертатися по допомогу до вчителя. Однак підтримуйте дитину, коли вона намагається самостійно розв’язати складне завдання.

Не сваріть дитину, якщо вона щось не зрозуміла. Порадьте перечитати підручник або обговорити проблему з учителем під час онлайн-спілкування.

Якщо виникають запитання, скористайтесь форумом, щоб отримати відповідь. Не забувайте вказати, кому адресоване запитання чи прохання.

Стежте за навчальним навантаженням дитини під час онлайн-навчання.

Обов’язково виконуйте разом з дитиною вправи для очей.

Якщо дитина залишається вдома на самоті, обов’язково нагадуйте їй правила безпечної поведінки. Проговорюйте її дії у разі виникнення надзвичайної або аварійної ситуації, травмування, отруєння, пожежі. Обговорюйте правила безпечної роботи в інтернеті тощо.

Власним прикладом мотивуйте дитину до самодисципліни.

Підтримуйте дитину й пам’ятайте, що карантин — гарна нагода не лише навчатися, а й просто бути разом.

Рекомендації розробили фахівці Державної служби якості освіти України та її територіальних органів.