Дата: 17 березня 2020 о 10:41, Оновлено 11 травня 2021 о 08:46

5 основних речей, які мають знати учні та батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ, ПОВ’ЯЗАНОГО З ПОШИРЕННЯМ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ.

1. Під час карантину учням слід чітко виконувати настанову «Залишайся вдома!».
2. Перебуваючи вдома виконувати правила пожежної безпеки.
3. Дотримуватися правил електробезпеки, не підходити до електрощитових тощо.
4. Уникати перебування в приміщеннях зі значним скупченням людей.
5. Не вчиняти дії, що можуть привести до правопорушень, нещасних випадків, травмування, отруєння.

6. Дотримуватися правил гігієни: частіше провітрювати кімнату, мити руки з милом, носити захисну маску на вулиці.

7. Користуватися особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на грип.
8. Щоденно їсти свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.

9. При виникненні надзвичайної або аварійної ситуації не панікувати, не втрачати спокій, чітко і спокійно виконувати вказівки дорослих, які перебувають поряд. Якщо ситуація вийшла з-під контролю дорослих, потрібно зателефонувати до служб екстреної допомоги за телефонами:

101 — пожежна охорона;
102 — поліція;
103 — швидка медична допомога;
104 — газова служба.

Як доцільно використовувати свій вільний час під час карантину?

Розібратися в собі

Те, на що завжди бракує часу і сил. Є багато історичних, культурних і соціальних передумов, через які саморефлексія, спроба вивчити самого себе – прирівнюється серед українців якщо не до ганебного, то вже точно до безглуздого заняття. І таких людей можна зрозуміти. У житті багато проблем, куди вже розбирати (а отже, визнавати, розуміти й поліпшувати) внутрішній світ.

Проте, може, під час карантину у вас прокинеться бажання присвятити час собі. Це дуже важливо для того, аби стати трохи щасливішими.

Типові складнощі саморозвитку. Як їх подолати

Прочитати книги, які давно збиралися

"Як повернути собі любов до читання, якщо взагалі відвик?" і складено добірки найкращих сучасних українських письменників.

Послухайте гарну музику

Музика – ідеальний провідник і обов'язкова складова в житті сучасної людини. Вона допомагає заспокоїтися, налаштуватися на робочий лад, заряджає хорошим настроєм і просто має величезну кількість корисних для вашого здоров'я властивостей.

Але музика не повинна бути просто ненав'язливим фоном. Іноді до її прослуховування необхідно підходити з усією можливою серйозністю. Як і кіно та література, музика – це витвір мистецтва (навіть якщо у поп-хітах це мистецтво важко роздивитись). Часом корисно сісти, ввімкнути музику і повністю зануритись у її звучання – так можна не лише відкрити багато нового у творчості невідомого виконавця, а й дізнатися що-небудь про себе самого.

Щоп'ятниці в рубриці "Пояснюємо" виходить спільний проєкт Суспільного і Радіо Промінь "Антологія українського альбому", в рамках якого розповідається історія становлення українського шоу-бізнесу та його найпопулярніших представників. Уже зараз можна прочитати / послухати про "Океан Ельзи", гурт "Мандри", перших раста-хіпі України "Зе Вйо", дізнатися про перші творчі кроки співачки Руслани чи Віктора Павліка.

Крім цього, щомісяця формується для вас добірка найцікавіших (а значить, обов'язкових до прослуховування) пісень, кліпів і альбомів. Навіть якщо половина виконавців вам не особливо цікава – це спосіб тримати руку на пульсі сучасності. Та й просто буде про що поговорити з друзями, колегами, дітьми.

Серіали, серіали, серіали

Напевно, перше, чим ви зібралися заповнити вільний час – це перегляд серіалів. Адже серіали – це не просто історії. Вони відображають нашу сучасність не гірше за новини. Саме в них закладаються актуальні для часу проблеми та питання.

Навчитися любити кіно

Якщо серіали – це один зі способів ненапружено провести час, то до фільмів потрібен трохи інший підхід. Це як порівнювати жанри оповідання і роман: у кожного свої переваги й недоліки, вони часто занадто різні, щоб порівнювати, але романи (як і фільми) більш вимогливі до читача. Як мінімум, необхідно більше часу, щоб прочитати роман або подивитися фільм.

Але без практики жодна теорія вам не допоможе. Тому підібрано цілу колекцію різноманітних добірок, за допомогою яких можна навчитися не тільки любити український кінематограф (давно пора!), а й краще розуміти навколишній світ.

Протидія вірусу

Наостанок  кілька важливих речей про коронавірус, щоб протидіяти поширенню паніки і дезінформації. У зв'язку з підтвердженням першого випадку зараження на коронавірус в Україні у Міністерстві охорони здоров'я нагадали, що треба робити, аби не захворіти. Серед основних рекомендацій — уникати близького контакту з хворими, мити руки та ретельно готувати їжу.

Будьте здорові!