Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 461 людина

Про нас

Дата: 13 листопада 2017 о 18:15, Оновлено 3 січня о 21:38

                                                                                              ЛІЦЕЙ

                        Ліцей  – давньогрецька філософська школа  в Афінах, заснована Арістотелем 335 років до                              нашої ери. Існувала близько  8 століть. Назва закладу пішла від храму Аполлона Лікейського,                                   поблизу якого містилась школа.

   В ряді країн Західної Європи, а також у деяких країнах Латинської Америки  і Африки ліцей існував як середній загальноосвітній навчальний заклад . У 18 столітті в Росії  ліцей – привілейований середній і вищий навчальний заклад для дітей дворян, який готував державних  чиновників усіх відомств. Найвідоміші – Царськосєльський (Олександровський ) ліцей заснований у 1811 році, Ярославський (Демидовський) юридичний ліцей заснований у 1803 році.

На східній Україні  в 19 столітті були три ліцеї, що мали характер вищих шкіл: Безбородьківський у Ніжині, Рішельєвський в Одесі і в Кременці.

В Галичині за австрійських часів  назву ліцей мали неповні середні загальноосвітні школи  для дівчат. Єдиним українським жіночим ліцеєм був ліцей у Перемишлі. За Польщі, після шкільної реформи 1932 року, ліцеєм названо середні школи вищого типу, які становили надбудову гімназій, педагогічного і фахового профілів. На Галичині і Волині  у 1939 році був 21 український ліцей    (5 державних і 16 приватних).

 Долинський ліцей "Інтелект" - спеціальний заклад освіти,  що забезпечує здобуття освіти  понад  державний  мінімум та здійснює науково-практичну підготовку здібної та обдарованої учнівської молоді, задовільняє  різнобічні освітні запити особи, суспільства і держави.

Засновником ліцею є Долинська міська рада.

Ліцей, як система, є відкритою, вільною для збагачення новими науково-обгрунтованими технологіями.

           Ліцей  є іноваційним, відноситься до загальноосвітніх закладів академічного рівня.

Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, чинним законодавством, Законами  України  "Про освіту", "Про  загальну  середню  освіту",  Державною  національною програмою "Освіта" /”Україна ХХІ століття”/, Інструкцією про   організацію та діяльність ліцею, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 20 липня 1995 року N 217,  Положенням  про  загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою  Кабінету Міністрів від 14. 06. 2000 року N 946, власним Статутом.

      Головна мета ліцею - пошук,  відбір, навчання, виховання і розвиток найбільш обдарованих дітей, збагаченню інтелектуального, творчого потенціалу України,  формування в кожного ліцеїста національної культури і свідомості.

Ліцей є творчою лабораторією,  що  організовує  пошук  і  розробку нового змісту розвиваючого навчання.

                                                              СТРУКТУРА ЛІЦЕЮ

  Ліцей працює в складі 5-11  класів  загально-освітньої  школи.  

 Ліцей включає в себе два профілі: фізико-математичний та хіміко-біологічний, три кафедри: фізико-математичну, хіміко-біологічну і кафедру суспільно-гуманітарних дисциплін.

          До ліцею зараховуються учні, які закінчили 4-ий клас загальноосвітньої школи та пройшли конкурсний відбір. За наявності вільних місць може проводитись додатковий набір на старші курси  ліцею.

           Наповнюваність класів,  груп в ліцеї визначається Міністерством освіти України і управлінням освіти Івано-Франківської обласної державної  адміністрації.  За рахунок додаткових асигнувань ліцею може встановлюватись менша наповнюваність класів і груп.

          

                                                    УМОВИ ПРИЙОМУ УЧНІВ У ЛІЦЕЙ

           На  перший  курс  ліцею ( 5-й клас загальноосвітньої школи)  мають право поступати учні,  які успішно закінчили 4-й  клас і проявили  певні вміння  і здібності  до природничо-математичних  дисциплін.   Відбір учнів здійснюється на конкурсній основі за заявою учня, результатами вступних екзаменів.

           Терміни  і перелік вступних іспитів розробляє приймальна комісія і затверджується дирекцією ліцею.  Для  організації вступних іспитів створюється приймальна комісія.

           Учні, які успішно здали вступні іспити, на конкурсній основі рішенням приймальної комісії зараховуються в ліцей. Поза конкурсом, без складання вступних іспитів, на основі  співбесіди до ліцею зараховуються переможці олімпіад і конкурсів.

           При наявності вільних місць може проводитись  додатковий  набір учнів на старші курси (9;  10 класи) на основі  конкурсу і   вступних екзаменів.

                                    ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ.

  Ліцей  планує свою роботу самостійно.  Основним документом,  що регулює навчально-виховний процес,  є  навчальний план,  який складається на основі  розроблених Міністерством освіти України базових навчальних планів з урахуванням і конкретизацією  профілю  ліцею.

Організація навчально-виховного процесу в ліцеї здійснюється  на  основі науково обгрунтованого  вибору педагогічними  працівниками програм,  методів,  форм, засобів навчання і виховання.

  Основною формою роботи в ліцеї є урок. Поряд із ним у ліцеї практикуються лекції,  семінари, конференції, індивідуальні консультації, співбесіди та інші види навчальної діяльності.

   Поглиблення  підготовки  учнів  із профілюючих предметів досягається шляхом вивчення спецкурсів,  курсів за вибором, занять  в гуртках,  факультативах і проходження ліцеїстами стажування-практики в навчальних і наукових лабораторіях  вузів,  на  виробництві.

           Ліцеїсти  обов'язково  займаються   науково-дослідницькою,       експериментальною роботою. Для цього дирекцією ліцею затверджується відповідний план роботи.

           Вибір профілю в ліцеї, тобто своєї майбутньої професії, є добровільним, здійснюється самими учнями.

           Ліцеїсти  можуть  навчатися  за індивідуальними планами,      програмами, користуючись правом складати іспити екстерном.

                    Переведення учнів до наступного курсу здійснюється  педагогічною  радою  ліцею  при  виконанні ліцеїстами навчального плану і гідній звання ліцеїста поведінці. Залишення ліцеїстів на повторний курс,  як правило,  не   практикується, за винятком випадків тривалої хвороби, або інших поважних  причин неуспішності ліцеїстів.  Рішення по даному питанні може винести тільки Рада ліцею.

                                                                            

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.