http://www.geneza.ua/shop_content.php?coID=890
http://www.kharkivosvita.net.ua/library/2377
http://pidruchniki.net/.
УВАГА !
Проводиться конкурсний відбір підручників для 7 класу.
Електронні версії оригінал-макетів підручників, яким надано відповідний гриф МОН, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці Держаної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (далі – ІМЗО) у вільному доступі за покликанням:
https://lib.imzo.qov.ua
Цікаві книжки для підлітків
Які книжки почитати підлітку? Це питання ставили собі багато батьків. Адже не завжди тінейджери хочуть брати в руки книжку. У нашому матеріалі декілька цікавих книжок, які залюбки прочитають навіть найлінивіші.
«Добре бути тихонею», Стівен Чбоскі
Це чудова книжка для всіх підлітків, особливо для тих, хто намагається побороти сором’язливість. Головний герой книги ‒ п’ятнадцятирічний хлопець Чарлі, який намагається пережити самогубство свого друга. Щоб якось позбутися занепокоєння, він починає писати листи незнайомцю, хорошій людині, яку він ніколи не зустрічав особисто. Несподівано Чарлі знаходить у школі нових друзів і дівчину ‒ зведену сестру загиблого друга. Перше побачення, перший поцілунок ‒ в книжці чудово розкривається тема розміреного життя типового підлітка. Його почуття зрозумілі всім, хто проходив через цей нелегкий період дорослішання… Але в кінці навчального року розкриваються сімейні таємниці. Чи зможе Чарлі впоратися з цими неприємностями? Відповідь шукайте в книжці.
«Щоденник Аліси», Беатріс Спаркс
Цю книжку повинен прочитати кожен підліток. В основі сюжету ‒ історія молодої дівчини Аліси, яка, сама того не помічаючи, підсіла на наркотики. Аліса втратила все ‒ сім’ю, друзів, невинність і… життя.
«Винні зірки», Джон Грін
Це чудова книжка, яка чимось нагадує відомий фільм «Поспішай кохати». Головна героїня книги Хейзел Ланкастер хвора на рак легенів. Дівчина змирилася з тим, що її життя буде коротким. Але одного разу вона випадково знайомиться з чоловіком на ім’я Огастус Уотерс, який кілька років тому зумів побороти рак. Між молодими людьми зав’язується дружба. вони навіть намагаються здійснити мрію Хейзел ‒ зустрітися з улюбленим письменником, який живе в Амстердамі. Чим закінчиться знайомство дівчини з письменником? А можливо, вона зустріне в цьому місті своє кохання?
«Амулет для закоханих», Світлана Лубенець
На місці головної героїні цього твору мріє побувати, мабуть, кожна дівчина. За сюжетом у добру, милу та скромну школярку відразу закохуються кілька однокласників. Але, за законами жанру, Марина обирає «найгіршого» претендента на її серце ‒ хулігана Богдана. Чим закінчиться ця непередбачувана історія?
«Дівчата закохані», Джаклін Вілсон
Це історія про трьох подруг ‒ Еллі, Надін і Магди, які намагаються знайти себе в дорослому житті. Так, Еллі хоче привернути увагу хлопця своєї мрії. Але її спроби часто закінчуються провалом. Вірні подруги намагаються допомогти дівчині, але їхні поради не завжди доречні. Це дуже легка та весела книга.
«Крила», Епрілінн Пайк
Це нетипова історія про дівчину Лорел, яка разом із родиною переїжджає жити в новий будинок. І все б нічого, але незабаром після переїзду дівчина помічає два незвичайні нарости на своїй спині, які згодом перетворюються на крила феї. Лорел розпочинає боротьбу з темними силами. Тепер її життя ніколи не буде колишнім.
«Зелений під’їзд», Тетяна Віденська
Це прекрасна та водночас дуже страшна книга про дівчину Алісу, яка живе в пеклі. Зрада, наркоманія, зґвалтування ‒ це лише мала частина всього того жаху, який пережила юна дівчина. Ця книга яскраво ілюструє причинно-наслідкові зв’язки. Адже кожен вибір героїні книги несе за собою наслідки. І вони не завжди приємні.
УВАГА !
Проводиться конкурсний відбір підручників для 5 класу.
Педагогічні працівники можуть ознайомитися з електронними версіями фрагментів оригінал-макетів підручників, які є у вільному доступі за покликанням:
https://lib.imzo.qov.ua
5 антистрес-книг для гарного настрою
Наш світ диктує свої жорсткі правила, тому далеко не всім вдається уникнути стресів. А декого цей гнітючий стан переслідує буквально кожен день. Щоб позбутися від нього і підняти собі настрій, рекомендуємо вам декілька антистрес-книг.
1. Дженні Лоусон, "Несамовито щаслива: кумедна книжка про жахливі речі"
Ця книга – дивовижне сприйняття власного непростого життя письменниці, яка з дитинства бореться з непростим захворюванням. Розказані в книзі історії зробили несамовито щасливими вже тисячі людей по всьому світу, показуючи, що можна і потрібно жити яскравіше.
2. Всеволод Нестайко. "Тореадори з Васюківки"
Книжки Всеволода Нестайка виростили не одне покоління читачів. Пригоди Яви та Павлуші – це історії нібито звичайних дитячих розваг. Але насправді вони відкривають перед собою цілий світ. В ньому є зло і добро, дружба і зрада, веселощі та смуток.
3. Саллі Ґрін ”Напівлихий”
Це казка, якої нам не вистачало. Навіть, якщо хочете, казка для дорослих: про білих і чорних магів, відьмаків, чарівників, ловців, чаклунок, відьом та інших, хто маскується під звичайних громадян. Ця книжка – про нас. Про тих, хто опинився на перетині ідеологій, цінностей, вір.
4. Льюїс Керролл "Аліса в Країні Див"
Пригоди Аліси цікаво читати і дорослим, і дітям. Світ Аліси – фантастичний простір, де можливе все. Дитячі персонажі перетворюються на глибокі філософські ідеї. А смішні історії піднімуть настрій будь-кому.
5. Мері Турелл Сьодерберг "Хюґе. Данське мистецтво знаходити щастя"
Красива й дуже затишна книжка, головні переваги якої: живі історії, чуйність, чуттєвість, крафтовість, смак і фактурність.
9 КНИЖОК, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ДІТЯМ ПОЛЮБИТИ ЧИТАННЯ
«Карти», Олександр й Даніель Мізелінських
(Видавництво Старого Лева, 2014)
Чудовий географічний атлас, що охоплює 42 країни світу, насамперед привертає увагу деталізацією характерних символів певних країн: пам’яток природи, національних страв, відомих постатей тощо.
Критики давно назвали це видання книгою віртуальних мандрів. Власне, ідея такого атласу – геть не нова, й на поличках книгарень є чимало подібних книг, проте саме «Карти» Мізелінських після виходу 2012 року в Польщі стали хітом продажу й у багатьох інших країнах, де були перевидані.
Це книга, яку можна годинами переглядати не тільки з дитиною, а й самому. Її можна розгортати щоразу, натрапляючи в інших книжках на згадку про певні країни світу. Тому такий атлас – це ще й естетично довершена нагода привчати маленького читача до користування словниками й енциклопедіями.
Рекомендований вік: від 5-6 років.
Джеф Кінні «Щоденник слабака»
(Країна мрій, 2014)
Книга, що не була задумана саме як книга (автор просто задля власної розваги іноді писав кумедні історії), проте з виходом стала бестселером у США, а також здобула шалену популярність у багатьох інших країнах.
Веселі історії про типову американську родину подані, як щоденник головного героя, учня середньої школи. Нетиповість цього видання полягає в цікавому поєднанні власне тексту й коміксу, а також у доволі несподіваному для українського читача доборі лексики: маємо писані чорним по білому багато слів, вживання яких зазвичай не викликає захвату в батьків чемних діток: тут і «дебіли», і «блін», і «ідіоти».
Тобто сіячі «доброго й вічного» матимуть над чим стрепенутися, а інші можуть швиденько читати й тішитися появою видання без краплі моралізаторства й солодкавих історій. «Щоденник слабака» може стати відкриттям для тих, хто вважає, що читати – нудно, або кого «добрі» дорослі встигли відлякати від читання повчальними текстами про безкінечно пухнасті вчинки зайчиків чи котиків.
Рекомендований вік: від 8-9 років.
Галя Ткачук «Вечірні крамниці вулиці Волоської»
(Темпора, 2014)
Галя Ткачук належить до тих українських авторок, книжки якої можна пропонувати дітям, розбалуваним якісними перекладними книжками.
Під обкладинкою «Вечірніх крамниць» – хороша повість про чари міста, зокрема Києва, викрадені чужаками-лиходіями, про їх сповнене пригод повернення й про те, як поза своїм домом вони втрачають будь-яку силу.
Таким, щоправда, є поверховий пласт книги, бо якщо її візьмуться читати старші й обізнаніші в літературі читачі, то матимуть змогу за дитинним і наївним стилем письма відкрити багато глибших інтерпретацій. Проте на перший погляд маємо таки видання для дітей – сповнене пригод і фантазій, мрій і зовсім трішки мудрувань.
Рекомендований вік: від 8 років
Володимир Рутківський «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Підводний човен», а також дилогія «Сині води» й книга «Сторожа застава»
(А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА)
Володимир Рутківський – український письменник, який пише в дуже популярному колись (коли ще батьки були дітьми), проте дуже рідкісному нині жанрі історичної прози для дітей. Трилогія про джур і дилогія про битву на Синіх Водах – найвідоміші сучасні книги письменника, повісті якого ще за радянської доби не наважувалися публікувати в Києві, проте радо перекладали російською та друкували в Москві.
Нині ж він повернувся до українського читача зі своїми пригодницькими книжками, описуючи теми, складні й мало прописані істориками: зародження козацтва, битва часів Великого князівства Литовського, історія богатирів Іллі Муромця, Олешка Поповича й Добрині.
За текстами Володимира Рутківського – не тільки авторська вигадливість, а й потужне опрацювання історичних досліджень і першоджерел. І багато вдячних великих і маленьких читачів.
Рекомендований вік: від 8-9 років.
Барбара Космовська «Буба», «Буба: мертвий сезон»
(Урбіно, 2011)
Письменниця Барбара Космовська – знана в Польщі авторка романів для підлітків. Її книги про 16-річну Агнешку (яку всі називають Бубою) – це ланцюжок побутових історій та ситуацій, у які сучасний підліток має всі шанси потрапити, проте не завжди знає, як із них виходити.
Ідеться і про стосунки з батьками та друзями, і про власні різноманітні зацікавлення, і про родинний побут, і про серйозніші речі, як-от азартні ігри чи пияцтво. Читачів "Буби" також приваблює легкий гумор і таке потрібне для підлітків оптимістичне ставлення до дійсності та клопотів у власному житті.
Тетяна Щербаченко «Як не заблукати в павутині»
(Видавництво Старого Лева, 2013)
Своєрідний посібник для дітей про всесвітню інтернет-павутину, про її історію й – особливо - практичне застосування.
Книга Тетяни Щербаченко – вкрай актуальна нині, коли діти освоюють інтернет подекуди швидше за батьків і точно глибше за бабусь і дідусів. Жваво подане й щедро та дотепно ілюстроване видання згодиться тим, хто починає активне життя в інтернеті: авторка легко й доступно оповідає про системи пошуку, соцмережі, е-крамниці та е-гроші, віруси й рекламу, хакерів і тролів.
Особливість видання – вміння авторкою дуже просто й містко, на "дитячому" рівні, пояснювати доволі складні інтернет-реалії. Книга, яку батьки зазвичай купують дітям, проте самі дізнаються з неї багато нового й корисного.
Рекомендований вік: від 8-9 років.
Ульф Старк «Мій друг Персі, Бофало Біл і я»
(Теза, 2012)
Уже давно так склалося (ще чи не з часу Астрід Ліндгрен), що шведську літературу для дітей критики вважають чи не найкращою у світі. І так само у сучасній шведській дитячій літературі слід вважати Ульфа Старка чи не найкращим письменником.
Проте українською нині маємо переклад єдиної повісті письменника: "Мій друг Персі, Бофало Біл і я", у якій ідеться про канікули хлопчика Ульфа, описані ним самим. Особливість письма Старка, й у цій книзі зокрема, – не зовнішня подієвість, а міркування, відчуття й спостереження героя-підлітка.
Власне те, що зазвичай діти ховають глибоко в собі: важливі тонкощі дитинства й дорослішання, міркування про дитячу самотність і першу ніжну закоханість, про хлопчачу дружбу й погляд на стосунки з та між батьками. Поза сумнівом, це – книжка-друг, яка знає й розуміє те, чого не здатні не тільки батьки, а часто й найкращі друзі. Проте точно розуміє Ульф Старк.
Рекомендований вік: від 9-10 років.
Люсі-Мод Монтгомері, «Енн із Зелених Дахів», «Енн із Ейвонлі», «Енн із Острова Принца Едворда», «Енн із Шелестких Тополь»
(Урбіно)
Серія книг канадської письменниці уже понад століття розчулює юних читачок оповідями про зворушливу фантазерку Енн Ширлі, про її милі пригоди й життєві клопоти чи радощі, написані напрочуд оптимістично, легко й дотепно.
У семи книгах розгортаються події, що починаються із всиновлення Енн старенькими братом і сестрою, й тривають аж до навчання дівчинки в коледжі, аж до її заміжжя, до народження й навіть утрати власної дитини. Своєрідний "дівчачий" книжковий серіал, який у багатьох країнах світу давним-давно вважається класикою, неодноразово екранізованою й обговореною.
Натомість в Україні тільки нещодавно вийшли перші чотири книги серії. Проте видавці обіцяють продовження, тому ті, хто вже почав читати, нетерпляче зазирають до книгарень, а непосвячені мають усі шанси наздогнати свою порцію насолоди від читання.
Рекомендований вік: від 13 років.
Сью Таунсенд, «Таємний щоденник Адріана Моула»
(Видавництво Старого Лева, 2013)
"Таємний щоденник Адріана Моула" - ще одна книжка з "серіалу", цього разу "хлопчачого", написаного британкою Сью Таусенд майже тридцять років тому.
Головний герой, підліток Адріан Моул, вважає себе інтелектуалом, закохується й пише вірші (й навіть надсилає їх на ВВС), активно цікавиться політикою й переймається здоровим способом життя, як волонтер доглядає старенького дідуся й поміж цим усім ходить до школи та скептично коментує життя власних батьків, які то розлучаються, то знову вирішують жити разом.
Адріан Моул чимось схожий на трішки старшого літературного героя Холдена Колфілда (Джером Селінджер "Над прірвою в житі"), а його щоденник свого часу був шалено популярний в англомовних країнах і навіть надихав інших письменників, у чому вони радо зізнаються, як ось Іан Вайброу, відомий українському читачеві серією книг про Маленького Вовчика.
Рекомендований вік: від 12 років.
Книги-пігулки від поганого настрою
Частенько у відповідь на запитання
“А чому б тобі не …?” говорите “У мене немає на це настрою”? У нас є кілька книжкових пігулок, які допоможуть подолати негативний настрій та знову радіти життю!
Кращі книги для підняття духу
Від настрою залежить усе: бажання працювати, виконувати щоденні ритуали, спілкуватися і навіть займатися улюбленими справами. Відчуваєте, що у вашому житті більше негативу, тож гайда позбавлятися його! Першою пігулкою стане одна з книг, що виводять із депресії, “У пастці депресії. Як подолати тривожність і радіти життю” нейронауковця Алекса Корба. У першій частині книги ви знайдете наукові факти про природу депресії, співвідношення між певними ділянками мозку та відповідними психічними реакціями. У другій частині Книги Алекс Корб подає практичні поради, які змінять ваше життя на краще, витягнуть вас з депресії та подарують позитивний настрій.
Другою пігулкою буде краща книга від хандри “Ліфт настрою. Як керувати своїми почуттями та емоціями” від письменника, лектора та бізнес-коуча Ларрі Сенна. Настрій – це важіль успіху. Ларрі Сенн порівнює настрій із ліфтом: протягом дня настрій коливається від емоційного піднесення та ейфорії і аж до відчаю та розчарування. Але у кожному ліфті є кнопки. Натиснувши їх, ми будемо підійматися вгору “ліфтом настрою”, коли це буде потрібно. Настроєм можна керувати, приклавши дрібку зусиль. Як саме, читайте у книзі “Ліфт настрою”.
Третьою пігулкою для хорошого настрою є добрі книги для дорослих. Книги “Франческа. Повелителька траєкторій” та “Франческа. Володарка офіцерського жетона” від колишнього телевізійного журналіста та оператора корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США Доржа Бату вже підкорили багато українських читачів. Історії про дивакувату Франческу, яка руйнує все, до чого торкається, викликають усмішку на вустах та хороший настрій.
Є ще одна книжка, яка подарує чудовий настрій та розрадить вас, – це новинка від Доржа Бату “Моцарт 2.0”. Уявіть собі: геніальний композитор потрапляє у сучасний Нью-Йорк, де його дивує усе: галасливе метро, гамір великого мегаполісу, манери та звички сучасної людини та багато всього, чого не було у 18 столітті. Дорж Бату пише з неймовірною любов’ю до своїх персонажів, тож ми так само закохуємося у них, вболіваємо та переймаємося їхніми проблемами. У додаток до захопливої історії автор пропонує ще й мандрівку місцями, в яких відбувалися події з книги. На полях сторінок розміщено QR-коди, за якими читач знайде своєрідні “репортажі з місця подій”. Обіцяємо: книга “Моцарт 2.0” залишить не просто приємний і солодкий післясмак, а також створить для вас цілий світ добра, надії та віри у власні сили і назавжди зробить вас частинкою цього світу.
7 книг для розвитку вашої пам'яті та інтелекту
Скажений темп сучасного життя вимагає від людини самовдосконалення, розвитку вмінь і навичок, що дозволяють йти в ногу з часом. Однією з головних ступенів до розвитку інтелекту є пам'ять. У одних – її робота добре налагоджена народження, у інших же, з цим є проблеми. Щоб таким людям навчитися генерувати кращі ідеї, натренувати мозок, щоб він працював без збоїв, і існують книги для розвитку пам'яті.
1. М. Хеннер, Л. Хеннер «Суперпам'ять. Унікальна програма абсолютного поліпшення пам'яті і роботи мозку»
2. В. Венгер, Р. По «Як розвинути феноменальну пам'ять і швидкість читання, або Фактор Ейнштейна»
3. «Розвиток мозку. Як читати швидше, запам'ятовувати краще і досягати великих цілей », Р. Сайп
4. М. Макдональд «Навчи свій мозок працювати»
5. Дж. Фоєр «Ейнштейн гуляє по Місяцю. Наука і мистецтво запам'ятовування»
6. Т. Хорн, С. Вуттон «Супертренінг для мозку»
7. Д. Рок «Мозок. Інструкція по застосуванню»
УВАГА !
Проводиться конкурсний відбір підручників для 8 класу.
Педагогічні працівники можуть ознайомитися з електронними версіями фрагментів оригінал-макетів підручників, які є у вільному доступі за посиланням
https://lib.imzo.qov.ua у розділі "Конкурс підручників".
Як ефективно обробляти інформацію з прочитаних книг?
Читання - це інвестиція вашого часу і грошей, яка окупається тільки в тому випадку, якщо ви запам'ятовуєте те, що прочитали. Щоб ефективно абсорбувати інформацію з прочитаних книг, можна використовувати просту систему.
Під час читання озбройтеся ручкою і маркером, щоб виписувати важливі думки або підкреслювати їх прямо в книзі. Але не перестарайтеся (особливо це просто, якщо ви читаєте електронні екземпляри) — не потрібно виділяти все підряд просто тому, що це цікаво і нескладно. Обмежуйте себе тільки моментами «Ага!».
Якщо ви читаєте щось таке, що дуже важливо запам'ятати, загинайте верхній або нижній кут сторінки. В електронних книгах можна фотографувати сторінку цілком і зберігати в додатку для нотаток. Дочитавши книжку, поверніться на відмічені таким чином сторінки і перегляньте свої позначки на них.
Запишіть короткий зміст книги своїми словами або виділіть основну ідею автора, якщо це можливо. Випишіть цитати, які найбільше вам імпонують.
Найкращі онлайн-бібліотеки
з електронними книжками українською мовою
На теренах інтернету присутні тисячі онлайн-бібліотек з мільонами електронних книжок. Найбільше пощастило американцям, в яких є Amazon і Barnes&Noble, де можна знайти будь-яку з існуючих книжок. Не гірше ситуація і в російськомовному сегменті, де електронні бібліотеки працюють не перший десяток років. А що робити українцю, який бажає почитати улюблену книжку рідною мовою? Виявляється, за останні роки в Україні з’явилося кілька дуже цікавих онлайн-бібліотек, які спеціалізуються на книжках українською мовою. Тож, якщо ви хочете читати книжки рідною мовою, то обов’язково прочитайте нашу добірку 10 найкращих онлайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою.
Художня література українською мовою “E-bookua.org.ua”
В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільше художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщо ви віддаєте перевагу не читанню, а прослуховуванню книжок, то для вас на сайті присутній розділ “Аудіокниги”.
Бібліотека української літератури “УкрЛіб”
http://www.ukrlib.com.ua/
Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована на зламі тисячоліть - в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури. За допомогою цього проекту засновники намагаються популяризувати українську мову і культуру та плекати любов до рідної літератури новим поколінням.
У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”.
На головній сторінці вказано “Книгу дня”, яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ “Видатні діячі української літератури”, де можна ознайомитись з біографіею та найкращими творами українських письменників. Також можна поцікавитись, які саме книжки зараз читають інші відвідувачі УкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу “Рейтинг творів”, де вказані твори дня, найбільш популярні книжки та останні надходження до бібліотеки.
Книжки можна читати безпосередньо на сайті, або завантажити в найбільш прийнятному форматі: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.
Українська електронна бібліотека “Libruk”
На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи - українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що без сумніву сподобається молодим українським авторам.
На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як “Автори за місцем народження”. В цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі.
Всі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті.
Окрім цього, книжки можна читати за допомогою інтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяє налаштувати під себе відображення тексту та запам'ятовує останню прочитану сторінку.
Книжкове братерство “Флібуста”
http://flibusta.is/stat/lang/uk
Книжкове братерство Флібуста - це одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на його сторінках можна знайти книги будь-якого жанру на всіх європейсьских мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською мовою потрібно скористатися відповідним розділом, або вказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.
Головна перевага Флібусти в порівнянні з іншими онлайн-бібліотеками полягає в тому, що на її сторінках присутні найновіші книжки. До кожного тома додається фото обкладинки, оцінки та коментарі тих, хто вже прочитав книжку. Знайти щось цікаве допоможе розширений пошук та численні рейтинги, до яких включено “Книжки дня”, “Книжки тижня”, а також “Найпопулярніші книжки”, “Найпопулярніші автори” та “Книжки, що отримали найбільше оцінок”.
Електронна бібліотека “Українська література”
Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.
Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.
Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.
Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”
Метою діяльності цією електронної бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Особлива увага приділяється книжкам нерадянського періоду, що видавались українською діаспорою, а також виданням останніх років. Пріоритетним завданням бібліотеки є надання читачам електронних книг в повному обсязі та забезпечення школярів і студентів україномовним матеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.
Всі книги бібліотеки згруповані за наступними жанрами: Гумор, Детективи і Трилери, Дитяча література, Довідкова література, Документальна література, Домоведення (Дім і сім'я), Комп'ютери та Інтернет, Любовні романи, Наука, Освіта, Поезія, Драматургія, Пригоди, Проза, Релігія і духовність, Старовинна література, Фантастика.
На думку творців ресурсу компактність, зручність та унівесальність електронних текстів яскраво доводять, що в електронної книги велике майбутнє і українці просто зобов'язані йти в ногу з часом. Саме тому вони намагаються забезпечити зручне користування і доступ до вмісту своєї електронної бібліотеки усіма можливими способами.
Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей
http://www.chl.kiev.ua/elibrary/