Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 461 людина

Цікаві факти

Дата: 23 березня 2020 о 13:55, Оновлено 22 лютого о 10:39

Чому плоди спочатку  зелені, а потім їхній колір змінюється❓

У плодах, що тільки що утворились, триває фотосинтез, а значить, присутній пігмент хлорофіл, що має зелений колір. У міру дозрівання хлорофіл розпадається, і у плодах посилюється синтез пігментів інших кольорів. Це приваблює тварин, які сприяють поширенню насіння.

Контрастне забарвлення на тлі зеленого листя служить тим, що тварини знаходять саме стиглі плоди, не чіпаючи незрілі.

Чому 100% вологість- це не вода❓

Тому що йдеться про відносну вологість повітря. Коли вологість повітря 100% - це означає, що в повітрі знаходиться максимально можлива кількість водяної пари і більше повітря прийняти не може. Тобто випаровування води в цих умовах неможливе.

Чим нижче відносна вологість повітря (тобто не 100%, а, скажімо 23%), тим більше води може перейти в пару і тим вища швидкість випаровування.

Чому прогулянки у хвойному лісі такі корисні❓

Вчені довели, що повітря у хвойному лісі практично стерильне (не більше 200-300 шкідливих бактерій на кубометр). Прогулянка у хвойному лісі знімає стрес та нервову напругу, тонізує організм, активізуючи газообмін у легенях і, як наслідок, покращує дихання. 

Чому не можна дихати чистим киснем❓

При звичайному тиску чистий кисень пошкоджує тканини та перешкоджає виведенню вуглекислого газу. Якщо дихати довше 10-15 хвилин, можна смертельно отруїтися. Навіть у кисневих подушках  зазвичай використовують суміші із вмістом кисню до 70%. Довго дихати киснем можна лише за дуже зниженому атмосферному тиску.

Чому утворюються гори❓ 

Земна кора ні хвилини не перебуває в спокої. Вона то опускається, то підіймається, то збирається в складки. В результаті з'являються гори, долини й височини. Звичайно, на це йде дуже багато часу - кілька десятків мільйонів років. Іноді гори народжуються в результаті виверження вулканів. З жерла вулкана виривається магма, летить каміння, попіл. Все це падає на землю. Поступово лава застигає й утворює пагорб, який з кожним новим виверженням зростає і збільшується. Гори вулканічного походження мають вигляд пірамід з усіченої верхівкою.

Чому оновлення програми називається патчем❓  

Оновлення комп'ютерної програми, що усуває виявлені помилки, називається патчем, що в перекладі з англійської буквально означає «латочка». Цей термін виник, коли основним носієм інформації в комп'ютерних системах були перфокарти й перфострічки - паперові котушки з пробитими в потрібних місцях дірками, які зчитувалися і перетворювалися в машинний код. Розробник програми розсилав користувачам виправлену ділянку перфострічки, а ті самостійно вирізали фрагмент і вклеювали «патч».

Чому кішки так багато сплять ❓

Кішки сплять в середньому 16 годин на добу. Тварини еволюційно розвивалися в таких умовах, що їх виду були необхідні короткі сплески підвищеної активності, такі як полювання, на якому необхідно вистежити, піймати й убити жертву. Цей час чередувався з більш тривалим часом відпочинку, коли кішкам потрібно було відновлювати сили. Домашнім же кішкам немає необхідності полювати, але інстинкти на заощадження енергії збереглися.

Часто відчуття, що ваш улюбленець спить «весь час» пов'язане з тим, що кішки особливо активні в світанкові години і на заході, так як цей час був найбільш підходящим для полювання, а в цей час господарі в основному самі сплять. При цьому варто враховувати, що в день сон кішок, часто, неглибокий, більше схожий на відпочинок з закритими очима.

Чому, якщо ви несете кухоль з кавою, то, найімовірніше, проллєте його між 7-м і 10-м кроком❓ 

 ... якщо взагалі проллєте, звичайно. Можливо, ви рухаєтеся з плавністю балерини або йдете дуже повільно, щоб не розплескати свій напій. Але якщо все-таки  проллєте, то це відбудеться десь між 7-м і 10-м вашим кроком. Чому так важко ходити з повним кухлем в руках? Вчені з Університету Каліфорнії досліджували це питання і прийшли до висновку, що коливання рідини в типовому кухлі майже збігається з темпом кроку. Причому обдурити фізику, уповільнивши крок на ходу або зупинившись, не вийде: ви тільки збільшите ймовірність того, що кава все-таки вибереться назовні.

Чому виникає полярне сяйво?

Атоми газів, які входять до атмосфери в зонах, над геомагнітними полюсами, збуджуються і починають випромінювати видиме світло різних кольорів. Кольори виникають внаслідок дії сонячної енергії, яка збуджує атоми кисню й азоту і вони починають випромінювати видиме світло в червоному, зеленому і фіолетовому спектрах. Більшість полярних сяйв зеленого кольору, в деяких місцях червоного і фіолетового. На півночі ці сяйва називають північними полярними сяйвами, а на півдні — південними полярними сяйвами.

Чому яблуко допомагає прокинутися краще, ніж кава❓  

Багато людей починають свій день з чашки кави, за яким закріпилася слава напою, що бадьорить, допомагає прокинутися і налаштуватися на роботу. Однак в реальності прокинутися вранці  й увійти в робочий ритм набагато краще, ніж кава допомагає ... яблуко. Яблуко містить фруктозу, вуглеводи й клітковину які, потрапляючи в організм, перетворюються в енергію, тим самим, буквально пробуджуючи кожну клітину організму і змушуючи його працювати. Цукор, який люди кладуть в каву, діє набагато менш ефективно в порівнянні з фруктозою.

Чому з'явився вираз «умивати руки»❓ 

За євангельською легендою Понтій Пілат, вимушений погодитися на страту Ісуса, умив руки перед натовпом згідно із заповідями Мойсея і сказав: «Невинний я в крові Праведника цього». Звідси походить вираження для зняття з себе відповідальності «я умиваю руки».

Чому вода гасить вогонь?

Для всіх нас є очевидним, що для гасіння пожежі потрібна вода. Однак не всі знають, завдяки яким властивостям найпоширенішої рідини на Землі це відбувається.

Вода має колосальну теплоємність, найвищу серед рідин, і ще більшу теплоту випаровування. Таку велику кількість енергії для нагрівання і випаровування вода може отримати у вигляді тепла від палаючого предмета, тим самим ефективно охолодивши і загасивши його.

Чому веселка має форму дуги?

Веселка - це атмосферне оптичне явище, результат заломлення променів світла в безлічі крапель під час дощу або при штучному розбризкуванні води. Проходячи через кожну краплю, білі сонячні промені перетворюються в різнокольоровий спектр хвиль різної довжини і, відповідно, різного кольору - від червоного (найдовші видимі хвилі) до фіолетового (найкоротші хвилі). Це викликано заломленням світла, а саме відбиттям променів від поверхні крапель. Спектр однієї краплі неможливо побачити, але коли цих крапель мільярди, то для спостерігача з боку видно сукупність кольорових променів, кожен з яких йде від окремої краплі, у вигляді сектора кола - дуги.

​​Хатіко – найвідоміший у світі пес

Хатіко народився 10 листопада 1923 року в японській префектурі Акіта. Потім став жити з професором Хідесабуро Уено, який працював в Токійському університеті. Професор його назвав Хатіко - від слова «вісім». Він був у професора восьмим.

Коли Хатіко підріс, він скрізь неодмінно слідував за своїм господарем. Той щоденно їхав у місто на роботу, тому пес спочатку проводжав його до входу на станцію Сібуя, а потім о 3-ій годині дня знову повертався туди, щоб зустріти господаря.

21 травня 1925 року у професора в університеті трапився інфаркт. Лікарі не змогли врятувати йому життя, і додому він уже не повернувся. Хатіко на той момент було вісімнадцять місяців. У той день він так і не дочекався господаря, але став приходити на станцію щодня, терпляче чекаючи його до пізнього вечора. Ночував він на ґанку професорського будинку.

Не дивлячись на те, що пса намагалися прилаштувати в будинку друзів і родичів професора, він незмінно продовжував повертатися на станцію. Місцеві підгодовували Хатіко, захоплюючись ним. Він став місцевою знаменитістю. Про нього писали в газетах. На нього приїжджали дивитися.

Кістки Хаті були поховані на токійському кладовищі Аояма в районі Мінато-ку, поруч з могилою його колишнього господаря.

Хатико порода собаки - акита-ину: фото собаки, цена, описание ...

Лікбез з респіраторів

В умовах не лише пандемії, але і досить забрудненого повітря через пожежі, наявність респіратора стає дуже нагальною. Давайте сьогодні розберемося, які види бувають, чим вони кращі за масок.

1) Як вибрати респіратор
Ні неопренова, ні медична маски не здатні забезпечити належний захист від вірусів і бактерій на відміну від респіратора. При його виборі слід звертати увагу на: наявність носового затиску, щільне прилягання до обличчя, герметичну упаковку з інструкцією, сертифікат якості.

2) Що означає маркування FFP 1, 2 і 3
Це клас захисту. FFP1 респіратори мають невисоку ефективність фільтрації, захищають від великого пилу. FFP2 респіратори мають вище ефективність, фільтрують також дрібнодисперсні і рідкі аерозолі. Клас FFP3 очищають до 99% домішок, забезпечує максимальний захист, включаючи від мікробів і вірусів (в т.ч COVID-19).

3) У чому різниця з клапаном і без
Респіратор з клапаном: хороший тим, що відразу видаляє повітря, що видихається, перешкоджає утворенню конденсату. Але при цьому повітря виходить направлено через клапан назовні, відповідно, якщо людина хворіє, то інша людина без захисту може заразитися. Респіратор без клапана: хороший тим, що його може носити як хвора людина так і здоровий без ризику заразитися. Якщо чхати і кашляти, вірус не знайде виходу.

4) На скільки вистачає респіратора
В середньому від 8 до 12 годин. Для використання в побутових умовах респіратор може використовуватися багаторазово.

5) Де купити оригінал без підробок
Зустріти в аптеці рідкість, тому при замовленні через інтернет звертайте увагу на наявність сайту, а також можливість доставки післяплатою без попередньої оплати.

Чому саме навколо коронавiрусу стiльки хайпу, а навколо бiльш серйозних хвороб та вiрусiв-нi:

Існує декілька важливих факторів, які слід розглянути.

1.Велика освітленність у ЗМІ та соцмережах, а також зростання рейтингів саме через вірус. Утворилося замкнуте коло, яке генерує велику кількість грошей та аудиторії.

2. Відсутність вакцини. Це підсилює паніку у світі, адже зараз лікування може бути тільки симптомним.

3. Світ зупинився. У 2020-му році ми бачимо, що людство ще не вміє вдало боротися з такими проблемами. А якби смертність була вищою? Страшно навіть замислюватись. Тепер усім ясно, що медицину та науку повинна розвивати кожна країна.

Що ж робити просто зараз? Дотримуйтесь правил гігієни та рекомендацій ВОЗ, не виходіть без важливої потреби з дому та довіряйте лише перевіреним ЗМІ.

Чому голуби злітають перед  машиною, що рухається, в  останній момент?

Голуби обробляють візуальну інформацію в три рази швидше, ніж людина. Наприклад, якщо посадити голуба перед кіноекраном, двадцять чотири кадри в секунду, які ми спостерігаємо, будуть для нього як для нас - презентація слайдів. Щоб створилася ілюзія руху, голубу потрібно бачити в секунду близько сімдесяти п'яти кадрів. Ось чому голуби злітають перед ïдучою на них машиною в самий останній момент, як нам здається, - для них-то вона їде набаааагато повільніше.

Чому грози частіше бувають над суходолом, ніж над морем?

Щоб хмара розрядилася, в повітрі під нею має бути достатня кількість іонів. Повітря, що складається тільки з молекул азоту і кисню, не містить іонів, і його дуже важко іонізувати навіть в електричному полі. А ось якщо в повітрі багато сторонніх часток, наприклад пилу, то і іонів теж багато. Іони утворюються при русі частинок в повітрі аналогічно тому, як електризуються при терті один об одного різні матеріали. Очевидно, що пилу в повітрі набагато більше над сушею, ніж над океанами. Тому грози і гримлять над сушею частіше.


Чому бензин не можна гасити водою?

Бензин відноситься до класу легкозаймистих рідин. Однак, на відміну від багатьох горючих речовин, бензин у жодному разі не можна намагатися загасити, заливши його водою: такою дією ви ризикуєте навіть збільшити область горіння.

Справа в тому, що горіння - це процес з'єднання речовини з киснем, тому головна мета при гасінні пожеж - обмежити приплив кисню до палаючого матеріалу. Гасіння водою є перекриттям доступу кисню до палаючого предмету, так як вода, змочуючи, обволікає його (а також знижує температуру). З бензином ж цей прийом не пройде, тому що бензин легший за воду і просто спливає на поверхню, продовжуючи горіння. При цьому він почне розтікатися разом з водою, збільшуючи площу пожежі.

Тому, щоб загасити бензин, потрібно використовувати інші методи перекриття доступу повітря до нього, наприклад, засипати піском або землею.

Чому в Фінляндії багато озер?

У цій країні сприятливі умови для накопичення вологи. В результаті водою наповнюються всі глибокі западини. Тут утворюється безліч болотистих місць і озер. У всіх озер країни цікава будова берегів. Вони відрізняються звивистим рельєфом. Вода в озерах чиста, а річки зливають води цих озер разом. Також вони рясніють водоспадами і порогами.


Чому кісток динозаврів насправді зараз немає?

Кістки динозаврів виставлені в палеонтологічних музеях світу — це насправді не кістки, а камені, оскільки кісткова тканина зруйнувалася мільйони років тому, залишивши після себе органічний осад. Під впливом хімічних процесів, цей кістковий осад із роками перетворився на камінь у формі кісток.

Чому «арабські» цифри насправді «індійські»?

В даний час ми користуємося цифрами, які з'явилися в Індії. Колись вони мали вигляд початкових букв відповідних слів давньоіндійської мови - санскрит (алфавіт «деванаґарі»).

Найважливішим кроком у розвитку цифрової системи стало введення особливого знака - прототипу нашого нуля. Він представляв собою жирну крапку або круг. Це дозволило обмежитися невеликою кількістю знаків. Нумерація «деванаґарі» перетворилася в десяткову помісну систему. Як і коли це сталося - невідомо. Але вже в VIII столітті ця система проникла в інші регіони: Індокитай, Китай, Тибет, Іран, Середню Азію. На початку IX століття Мухамед поширив індійську нумерацію в арабських країнах.

В Європу ці цифри потрапили в XII столітті і до XVI століття, завдяки своїй універсальності, повністю там утвердилися. Так як до європейців система «деванаґарі» прийшла від арабів, то вони і назвали її «арабською». Ця історично невірна назва збереглася досі.

Чому на Сході їдять паличками?

З давніх часів в Китаї і Японії прийнято їсти за допомогою паличок.

По-перше, це зручно: мандрівникові не потрібно було носити з собою столові прибори, оскільки палички легко вирізалися з будь-якого дерева.

По-друге, корисно: паличками не можна взяти їжі більше, ніж можна прожувати.

По-третє, здорово: як стверджують китайські лікарі, які спеціалізуються на точковому масажі, людина, що орудує паличками, масажує під час їжі близько 40 життєво важливих точок, розташованих на руці. Японські ж лікарі впевнені, що діти, які почали їсти за допомогою паличок, розвиваються набагато швидше за тих, які їдять ложкою.

Палички мають і символічне значення. Їх дарують молодятам як символ злагоди і нерозлучності, а також дітям - на 100-й день після народження, в день «першої проби рису».

Роблять палички з дерева, кістки і навіть металу.

Чому за літаком іноді буває слід, а іноді - ні?

Це залежить від температури і вологості повітря. Одним з продуктів горіння палива є водяна пара. Вона додається до пару, що міститься в повітрі, збільшуючи його вологість. Якщо для такої вологості температура навколишнього повітря нижче точки роси, то волога утворює за двигунами білі конденсаційні сліди. На малих висотах вони складаються з крапель води, які зазвичай швидко випаровуються, і слід зникає. А ось коли літак іде на великій висоті, де температура повітря нижче -40 ° С, пара відразу конденсується в крижані кристали, які випаровуються набагато повільніше.


Чому при позіханні ми гірше чуємо?

Коротко кажучи - тому що знижується тонус барабанної перетинки.

При позіханні розправляється і заповнюється повітрям евстахієва труба - канал, який з'єднує порожнину середнього вуха з носоглоткою. При цьому рефлекторно розслабляються м'язи середнього вуха, що підтримують тонус барабанної перетинки і слухових кісточок. Це знижує гостроту слуху.


 

Чому в приладах нічного бачення все забарвлено в зелені тони?

У традиційних приладах нічного бачення (не тепловізорах) поступаюче на лінзи світло перетворюється у відтінки чорного і білого, і тільки потрапляючи на фосфорний екран, набуває зеленуваті тони. Зелена гама обрана з двох причин: по-перше, людське око найбільш сприйнятливе до хвиль саме такої довжини, а по-друге, вона менше за інші стомлює очі при тривалому користуванні. З тієї ж причини були зеленими і ранні монохромні монітори.

Чому, якщо відсидіти ногу, її поколює?

Це реакція нервових рецепторів.

Нога «відсиджується» при перетискання в ній периферичних судин. Нервові рецептори, які знаходяться в кінцівках, чутливі до нестачі кисню і реагують на це відключенням (припиненням роботи). Ця реакція відчувається як оніміння. Коли кровопостачання відновлюється, рецептори спочатку генерують сигнали самі, без зовнішнього впливу. Ці сигнали відчуваються як поколювання або мурашки.


Чому в році 12 місяців?

Тому що в ньому 12 молодиків (це фаза Місяця, за якої екліптичні довготи Сонця і Місяця збігаються. Тобто, Сонце, Місяць і Земля знаходяться приблизно на одній прямій, причому Місяць розташований між Землею і Сонцем).

Для відліку часу люди з давніх-давен використовували повторювані природні явища і процеси. Рік, наприклад, - це час від розливу до розливу річки. А місяць - проміжок від молодика до молодика, тобто близько 29,5 сонячної доби. У рік вкладається приблизно 12 таких проміжків, тому в році рахували 12 місяців. При цьому місячний рік коротший за сонячний. У сонячному календарі стародавніх єгиптян було 365 днів: 12 місяців по 30 днів і п'ять днів в кінці року, що не входили ні в який місяць.

Чому після обертання на місці крутиться світ?

При повороті голови очі рефлекторно пересуваються в протилежну сторону. Це необхідно для утримання погляду на той чи інший об'єкт при русі. Але максимальний кут повороту ока в очниці невеликий. Якщо він досягнутий, а людина продовжує обертатися, око різко повертається в центральне положення, потім знову повертається в бік, протилежний обертанню. Через деякий час нервовий механізм, що забезпечує такий рух очей (воно називається ністагмом), переходить в самопідтримуючий режим. В цьому випадку, якщо обертання припиняється, очі продовжують здійснювати ністагмічні рухи. Але вестибулярний апарат повідомляє мозку про нерухомість тіла, і цей стан сприймається як обертання навколишнього світу.

Чому птахи не падають з гілок під час сну?

Птахи, що сплять на гілках, мають особливу будову своїх лапок, якою наділив їх творець. При посадці на гілочку лапки буквально “замикаються” завдяки сухожиллям, які згинають пальці лапок, і хватка не слабне до тих пір, поки пташка не припідніметься для польоту. Цей механізм настільки надійний, що навіть сильний вітер не здуває пташок з гілки коли вони сплять.


Чому час йде швидше, коли ми стаємо старшими?

Консультант по дизайну BMW з Австрії Максиміліан Кінер, грунтуючись на висловлюванні філософа Поля Жане, розробив шкалу, яка демонструє відповідь на це запитання. У спрощеній формі вона звучить так: 10-річна дитина відчуває 1 рік як 1/10 всього свого життя, а 50-річний чоловік - як 1/50. Все життя, очевидно, являє собою постійну (або ж абсолютну) величину. Коли дитині всього 1 місяць, то тиждень становить чверть всього її життя, а тому, природно, здається вічністю. Якщо вам 14 років, 1 рік становить близько 7% вашого життя і теж представляється досить великим проміжком. Але у віці 30 років тиждень - всього лише крихітна частина життя, а рік для 50-річної людини - лише 2% життя, тому ви суб'єктивно відчуваєте ці інтервали як незначні і впевнені, що вони проходять дуже швидко.

Іншими словами, чим довше ми живемо, тим коротшим здається кожен рік відносно всього нашого життя.

Чому ми бачимо лише одну сторону місяця?

Місяць, подібно до Землі, окрім обертання навколо нашої планети, також обертається і навколо своєї осі. Але на відміну від Землі, що рухається навколо Сонця, його обертання навколо осі синхронізоване з його обертанням навколо Землі. Простіше кажучи Місяць робить свій шлях навколо Землі за той самий час, що навколо своєї осі.

Чому іноді здається, що колеса машини, яка швидко їде вперед, крутяться назад?

Це результат стробоскопічного ефекту.

Виникає він внаслідок інерції зору: у свідомості спостерігача зоровий образ зберігається деякий час після того, як викликаюча його картин зникає. Найчастіше ілюзію нерухомих коліс машини, яка стрімко мчиться можна побачити в кіно. Ми помічаємо обертання колеса по руху найбільш помітних його деталей, перш за все спиць (або їх рельєфною імітацією на автомобільних ковпаках). Кінострічка знімає дійсність лише в окремі моменти, і при стандартній швидкості на ній получається 24 кадри в секунду. Якщо в проміжку між кадрами колеса роблять один або кілька повних обертів, то сторонньому спостерігачеві буде здаватися, що вони стоять на місці. Якщо колеса будуть робити трохи більше, ніж один або кілька повних обертів, то буде здаватися, що вони обертаються, але повільніше, ніж рухається автомобіль. Можливий і третій варіант: якщо колеса трохи не дотягують до цілого числа повних обертів, то спиці «зсуваються назад» і здається, що колеса обертаються в зворотному напрямку. У реальному житті це явище найчастіше можна спостерігати на вечірній вулиці, освітленій ліхтарями, які мають низкочастотную пульсацію. Наше око фіксує «кадр» тільки під час світлового імпульсу.

Чому вовки виють?

Для спілкування вовки використовують виття, що має масу відтінків, пирхання і гавкіт, гарчання, клацання зубами, скиглення, дзявкання.

Вовче виття завжди має певний сенс. Воно може означати загрозу, тугу, відчай, сум, сигналізувати про захоплену здобич, попереджати про небезпеку.

Вовче виття може бути одиночним або груповим. Подаючи голос, самотній вовк інформує про місцезнаходження, попереджає про небезпеку або про те, що дана територія зайнята. Групове виття вовчої зграї свідчить про те, що дана ділянка зайнята і непрошених гостей тут не чекають.

Чому випадають молочні зуби?

Справа в тому, що коли у немовляти з'являється необхідність в зубах (тобто, коли він починає переходити на тверду їжу - це відбувається десь в 6-9 місяців), щелепа дитини ще дуже мала. В ході росту дитини росте і його щелепа. Ви, можливо, помічали, що до 6 років проміжки між молочними зубами стають досить великими. Це відбувається, тому що щелепа росте, а молочні зуби - ні.

Тим часом постійні зуби починають формуватися під молочними зубами (які ще не прорізалися!) Вже незабаром після народження.

До 6-7 років ці зуби починають прорізатися. Цей процес супроводжується розсмоктуванням коріння молочних зубів. Від цього молочні зуби розхитуються. Коли укорочений корінь не може утримувати молочний зуб в лунці, він випадає. Так, поступово, один за одним, молочні зуби випадають, звільняючи місце постійним. Зміна молочних зубів постійними зазвичай закінчується до 12-13 років.

Одна з важливих функцій молочних зубів полягає в тому, що вони "вказують" для постійних зубів місце для прорізання. У разі, коли молочний зуб випадає завчасно (наприклад, коли його доводиться видаляти), постійний зуб "позбавляється орієнтиру" і може вирости криво.

Чому Стів Джобс міняв автомобіль кожні півроку?

Стів Джобс їздив тільки на автомобілях марки Mercedes-Benz SL 55 AMG, причому, без номерних знаків. Справа в тому, що за каліфорнійськими законами на установку номерів дається цілих півроку. Джобс уклав договір з одним автосалоном, згідно з яким кожні півроку він брав новий SL 55, а старий повертав назад. Вигода автосалону полягала в тому, що побувавши під управлінням Джобса автомобіль можна було продати дорожче, ніж новий.

Чому в Японії не залишають чайових?

В Японії категорично не прийнято залишати чайові. Скрізь платять точно по чеку. Вважається, що поки клієнт платить за послугу призначену ціну, він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві гроші, він тим самим знецінює надану йому послугу / товар. Тому залишені чайові можуть сприйняти як образу. Якщо іноземець залишить чайові, його наздоженуть на виході / вулиці і повернуть залишені чайові.

Чому американський долар так називається?

А чи знаєте ви, що назва північноамериканської валюти, «долар», і таке знайоме нам за романами про піратів, «талер», - це взагалі-то одне і те ж? Справа в тому, що в XVI столітті в місті Сен-Іохімштале в Богемії (Чехія) були випущені монети під назвою «іоахімсталери». Занадто довга назва незабаром скоротилася в німецькій до просто талерів, а голландці і англійці це слово почали вимовляти як долар. У 1792 році новостворені Сполучені Штати Америки прийняли долар у якості основної грошової одиниці, «розділивши» його на 100 центів.

Чому люди вітаються за руку?

У грецькому образотворчому мистецтві фігури людей, які потискають одне одному руки, зустрічаються вже в V столітті до н.е.. У літературних джерелах рукостискання згадується в І столітті нашої ери в поемі Овідія "Метаморфози". Простягаючи відкриту долоню, людина показувала, що у неї немає зброї і що її наміри чисті. І якщо ці наміри не відкидалися, слідував точно такий ж жест у відповідь. А обмінюючись рукостисканням, люди на дотик переконувалися в тому, що в руці іншого справді не захована зброя. До речі, тому і прийнято знімати перед рукостисканням рукавицю - долоня повинна бути абсолютно відкритою.

Чому зливи з градом проходять швидко, а снігопади йдуть довго?

Велика частина снігу випадає з щільних дощових хмар. «Виробництво» снігу вимагає спокійної і повільної кристалізації води при невеликій турбулентності. Якщо вітер продовжує нести хмари високо над землею або маса теплого повітря плавно ковзає над холодним, сніг може йти довго і покривати великі площі, як і дощ.

Зливи формуються в умовах сильної конвекції всередині високих, ізольованих дощових хмар, де дуже сильна внутрішня циркуляція. Майже всі зливові хмари мають шарувату структуру, що свідчить про те, що вони кілька разів проходили стан замерзання і танення. Зрештою хмара виростає до розмірів, коли її тінь заважає сонцю нагрівати землю, яке зазвичай поставляє висхідні потоки теплого повітря, необхідні для того, щоб тримати градини в повітрі, і тоді вони разом падають на землю.

Що стосується кількості граду який випав, то бувають випадки, коли шар на поверхні землі досягає декількох сантиметрів, але оскільки великі дощові хмари формуються в ясні сонячні дні над розігрітою землею і можуть нести одночасно і град і дощ, то градини швидко тануть. Крім того, град набагато щільніший за свіжий сніг, отже, одна і та ж маса води створить набагато більший шар снігу.

Чому навчальний рік починається з 1 вересня?

Є думка, що саме 1 вересня Ісус вийшов з проповіддю до народу. У 325 році н.е., в честь великої події для християн, імператор Костянтин вирішив зробити цей день початком наступного року.

На Русі точкою відліку вважали 1 березня, і тільки з 1492 році Іваном III був виданий указ, за ​​яким святкувати Новий рік потрібно було з 1 вересня. Тому і навчання починали приблизно в цей час.

Пізніше Петро I початком нового року зробив 1 січня, щоб не відрізнятися від західних сусідів. Але ось навчальний процес так і починався у вересні - традиція як-не-як, та й церква часто заперечувала нововведення.

До речі, раніше школи самі визначали, коли починати навчання. 1 вересня - тільки орієнтир. У містах за парти сідали в серпні, а в селах - вересні-жовтні. Тільки в 1984 році в СРСР вийшов закон, згідно з яким 1 вересня вважався офіційним святом і першим днем ​​навчання.

Чому в невагомості неможливо плакати?

Плакати в космічному просторі фізично неможливо - сльози не будуть литися з очей в буквальному сенсі, а залишатимуться всередині у вигляді рідких кульок, щипаючи очі і заважаючи бачити. У астронавтів на такий випадок є спеціальні «совочки», за допомогою яких вони позбавляються від зайвої рідини в очах.

Відповідно до теорії еволюції сльози несуть заспокійливий ефект, тому завдавати болючих відчуттів не повинні. Однак в умовах нульової гравітації сльози можуть чинити негативний вплив на зір. Цілком можливо, що космос дає нам занадто малу кількість рідини для змочування очей, і вони довго залишаються сухими, в результаті чого волога, особливо в формі кульки, потрапляючи на рогівку, не заспокоює, а дратує її.

Чому при горінні виділяється дим?

У процесі горіння навколишнє повітря нагрівається. Повітря, яке нагрівається, захоплює водяну пару (молекули води, які літають в повітрі) і дрібні частинки палаючого матеріалу, утворюючи темну хмару диму. Чим меншим буде горіння, тим більше диму буде утворюватися, так як не згорівші частинки будуть підніматися в повітря.

Дим поступово поширюється вгору та в ширину; важчі частинки опускаються на землю під дією сили тяжіння. Коли вогонь тільки починає розгоратися, зазвичай утворюється багато диму, але в міру того як матеріал згорає, диму стає все менше.

Той факт, що на початкових стадіях пожежі утворюється багато диму, використовують детектори диму. Ці детектори вловлюють найдрібніші частинки диму до того, як пожежа розгориться по-справжньому. В оптичних димових детекторах використовується пучок світла і чутливий елемент, який включає звукову сигналізацію, коли частинки диму перекривають (або зменшують) інтенсивність пучка світла. Іонізуючий детектор диму здатний вловлювати ще більш дрібні частинки; вони викликають перебій низького електричного струму всередині детектора, в результаті чого детектор включає звукову сигналізацію сповіщаючи про пожежу.

Чому людина хропе?

Через розслаблення м'язів глотки і м'якого піднебіння.

У деяких людей дихальні шляхи при розслабленні сильно звужуються, швидкість руху повітря по них зростає, і під його натиском м'які тканини починають вібрувати.

Найчастіше хропіння виникає у людини сплячого на спині, коли розслаблені м'язи щелепи призводять до того, що відкривається рот.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.