Забезпечення безпеки життєдіяльності здобувачів освіти та охорона праці

Дата: 30 січня 2021 о 14:07, Оновлено 17 вересня 2023 о 14:27

Забезпечення безпеки життєдіяльності здобувачів освіти

та охорона праці

Робота з охорони праці та техніки безпеки в ліцеї проводиться відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про освіту», « Про повну загальну середню освіті» «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про цивільну оборону», Постанов Кабінету Міністрів України «Про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», «Про порядок розслідування та облік нещасних випадків невиробничого характеру», «Про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», наказу МОН України «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти».

Видані накази про організацію роботи з охорони праці (від 01 вересня 2023 року),  про організацію роботи з безпеки дорожнього руху (від 01 вересня 2023 року),  про призначення громадського інспектора з охорони дитинства (від 01 вересня 2023 року), про призначення відповідального за електрогосподарство (від 01 вересня 2023 року), інші накази, розроблені посадові інструкції,  інструкції з охорони праці.

У річному плані роботи ліцею заплановані заходи з охорони праці і техніки безпеки з учнями, працівниками ліцею. Проводяться вступний та первинний інструктажі з охорони праці, розроблені інструкції з техніки безпеки для кожного навчального кабінету, з кожного виду практичних і лабораторних робіт, які пов’язані з можливістю отримання учнями травм або загрозою здоров’ю учнів.  За останні три роки випадків травмування працівників та учнів через  порушення правил техніки безпеки або не створення безпечних умов праці чи  навчання в ліцеї не було.

Перелік документів, що регулюють питання охорони праці, безпеки життєдіяльності в ліцеї:

1. Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників ліцею, затверджені директором.
  2.  Колективний договір в якому є розділ «Охорона праці», комплексних заходів з цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності.
  3. Посадові інструкції з розділом з охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників закладу освіти з їхніми особистими підписами.
  4. наказ директора ліцею про призначення відповідальних осіб  за організацію роботи з питань цивільного захисту, охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладі освіти і окремих структурних підрозділах (кабінети, лабораторії, майстерні, полігони тощо).
  5. Наказ директора ліцею про призначення відповідальних осіб за пожежну безпеку, стан безпеки будівель та споруд, електрогосподарства, газового господарства, тепломережі.
  6. Наказ директора ліцею про проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, яким затверджено склад комісії з перевірки знань посадових осіб закладу освіти з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
  7. Протоколи засідання комісії з перевірки знань посадових осіб закладу освіти з охорони праці, безпеки життєдіяльності.
  8. Посвідчення про перевірку знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності є у директора, його заступників і членів комісії з перевірки знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності.
  9. План організаційно-технічних заходів щодо поліпшення стану умов і охорони праці, здоров’я працівників та учнів.
  10.  План заходів щодо забезпечення пожежної безпеки ліцею.
  11.  План заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
  12.  Акти обстеження приміщень та інженерних комунікацій ліцею до початку навчального року та опалювального сезону.
  13.  Акт готовності ліцею до нового навчального року.
  14.  Акти-дозволи на проведення занять у спортивному залі, на спортивному майданчику.
  15.  Акти-дозволи на проведення занять у кабінетах (лабораторіях) фізики, хімії, біології, інформатики.
  1.  Перелік інструкцій з охорони праці

- інструкції з охорони праці для всіх професій і видів робіт;

- журнали реєстрації інструкцій з охорони праці;

- журнал обліку видачі інструкцій з охорони праці;

- програма вступного інструктажу з охорони;

- програма первинного інструктажу з охорони праці на робочому місці;

- журнал реєстрації вступного інструктажу з охорони праці;

- журнал реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці;

- журнал реєстрації інструктажів з учнями, слухачами, студентами з безпеки      життєдіяльності (в кожному кабінеті, лабораторії, тощо);

- журнал реєстрації нещасних випадків з працівниками;

- журнал реєстрації нещасних випадків з учнями, слухачами, студентами;

- журнал обліку професійних захворювань (отруєнь).

В ліцеї ведеться документація, щодо розслідувань нещасних випадків.

В ліцеї класними керівниками, вчителями, дирекцією постійно проводяться бесіди, начальні заняття з учнями з питань пожежної безпеки, санітарного та епідемічного стану, цивільної оборони і інші заходи забезпечення безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.