Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 461 людина

Це цікаво...

Дата: 10 березня 2018 о 10:37, Оновлено 24 жовтня 2023 о 19:15

                                                                                  

     Під час пандемії COVID-19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу.

    Міністерство цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні презентували новий освітній серіал «Про кібербулінг для підлітків», участь якому взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер.

        Переглянувши 4 короткі відео, ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.

"Виберіть дерево і отримаєте точний опис свого характеру"

Все, що вам потрібно, це вибрати дерево з восьми запропонованих. 

Не варто довго думати над вибором. Психологи стверджують, що дерево, яке притягує вас найбільше, може багато розповісти про головні риси вашого характеру.

1. Ви щедрі і високоморальні

         Ваша основна мета в житті - робота над собою і самовдосконалення. Ви цілеспрямована людина і звикли ставити собі високу планку.
         Іншим буває складно з вами спілкуватися, але ви завжди залишаєтеся собою. Ви наполегливо працюєте, але вас не можна назвати егоїстичним, бо ви прагнете зробити цей світ кращим. Ваша любов до людини може бути безмежна.
         Не так багато людей цінують те, що ви робите, але ми знаємо, що ви заслуговуєте більшого.

2. Ви веселі і чесні

         Ви вмієте розважатися, але в той же час є дуже чесною і відповідальним людиною. Ви дбаєте про оточуючих, і готові взяти на себе безліч зобов'язань.

         Від вас виходить позитивна аура, через що інші люди легко вам довіряють.

         Ви дотепні, кмітливі і вам завжди є, що розповісти оточуючим.

3. Ви розумні і розважливі

         Ви великий мислитель, для якого важливу роль відіграють думки та ідеї. Ви любите занурюватися в теорії і різні точки зору на самоті.

         Вас можна назвати інтровертом. Хороші відносини у вас можуть скластися з однодумцями або тими, хто готовий вчитися або чогось навчити вас. Ви намагаєтеся робити те, що правильно, і не будете слідувати за більшістю або робити те, що подобається всім.

4. Ви сприйнятливий філософ

            Ви унікальні та відрізняєтеся від інших людей. У вас добре розвинена інтуїція, і є якась неординарність.

         Вас зачіпає, коли інші люди вас неправильно розуміють. Ми не помилимося, якщо скажемо, що вам життєво необхідно особистий простір. Вам потрібно розвивати ваші творчі здібності. Також можна сказати, що ви здатні побачити темну і світлу сторону життя, і ви дуже емоційні.

5. Ви самовпевнені і незалежні

         Ви звикли все робити виключно на власний розсуд, керуючись принципом: «Я зроблю все по-своєму». Ви впевнені в своїх силах і вмієте заступитися за себе і близьких людей.

         Можна сказати, що ви точно знаєте, чого ви хочете, і не боїтеся йти за своєю мрією. Єдине, що ви вимагаєте від інших - це чесність.

 6. Ви добрі і чутливі

         У вас багато друзів і знайомих, з якими ви добре ладите, і яким ви завжди готові допомогти. Від вас виходить приємна і тепла енергія, що притягує навколишніх.

         Також ви завжди прагнете вдосконалюватися і ставати цікавішим, проникливішим. Найбільше в житті ви потребуєте любові і часом готові любити навіть тих, хто не відповідає вам взаємністю.

7. Ви щасливі і незворушні

         Ви чутлива  і розуміюча людина, прекрасний слухач, який ніколи не судить інших за їхні дії. Ви вважаєте, що у кожної людини свій шлях у житті.

         Вам подобається знайомитися з новими людьми, і ви не схильні виходити з себе в складних ситуаціях, залишаючись зібраним перед обличчям стресу.

         Ви рідко турбуєтеся і найчастіше перебуваєте в спокійному стані, насолоджуючись приємним проведенням часу.

8. Ви чарівні і енергійні

         Ви весела людина, яка вміє розсмішити інших. Ви завжди перебуваєте в гармонії зі світом.

         Вам властива спонтанність і ентузіазм, і будь-яку пригода ви зустрічаєте з розпростертими обіймами.

         Ви здатні дивувати і шокувати оточуючих. Можна сказати, що ви завжди залишаєтеся вірні собі. У вас безліч інтересів, і якщо ви чимось захоплені, то не заспокоїтесь, доки досконально не вивчите цікаву для вас тему.

Нарощуємо «м’язи» уваги

Запам’ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним

С. Джонсон

           Увага - це найважливіша якість, що характеризує процес відбору потрібної інформації й відкидання зайвої. Справа в тому, що в людський мозок щомиті надходять тисячі сигналів із зовнішнього світу. Якби не існувало уваги (своєрідного фільтра), то наш мозок не зміг би уникнути перевантаження. 

           Від того, наскільки розвинена увага, залежить спрямованість і тривалість розумової діяльності людини. Увага допомагає в тренуванні пам’яті і волі.

Причини неуважності:

  • інформаційне перенавантаження

Ера нових технологій, надлишок інформації, постійний стрес, прискорений темп життя. Здатність нашого мозку до концентрації, структуризації і запам'ятовування погіршується в таких умовах. Хоч ми й самоізолювалися, проте продовжуємо вичитувати новини, піддаватися паніці й постійно перебувати в центрі інформаційного потоку.

  • Нестача сну

7-9 годин здорового сну потрібно людині для підтримки ефективної життєдіяльності. Важливо також засинати в проміжку з 22 до 23 години, саме в цей період організм краще відновлюється і поповнює запаси енергії. Хронічне недосипання призводить до підвищення дратівливості і збудливості, провокує забудькуватість.

  • Малорухливий спосіб життя і нездоровий раціон харчування

Це фактори, на тлі яких розвивається порушення концентрації уваги. Навіть у період карантину ви можете залишатися фізично активними: вранішня зарядка, заняття йогою, невеликі перерви для розминки м'язів.

  • Відсутність планів і графіків.

Структуризація своїх задач, планів на день/тиждень допомагає уникнути хаосу. Якщо ж будь-які графіки абсолютно відсутні, ви відчуваєте розгубленість, не знаєте, за що перше братися. Тому важливо писати собі в телефоні/записнику список задач, структурувати їх, встановлювати приблизний таймінг для кожної.

            Варто пам’ятати, що увагу не лише можна, але й потрібно розвивати! Регулярні тренування дозволять підвищити ефективність засвоєння навчального матеріалу, і навіть більше – допоможуть зробити уважність і зосередженість невід’ємними рисами вашого характеру.

           У період карантину складно зберігати самодисципліну та не відволікатися на домашні справи. Якщо ви вже перебрали речі в шафі, посортували всі папери на робочому столі та розписали графік на кожен день, але все одно не можете зосередитися на конкретних завданнях з навчання/роботи, тоді наступні вправи на розвиток концентрації саме для вас!

"ДАЛЬТОНІК"
Називайте вголос при читанні наступного кольорового тексту кольори слів. Саме кольори, а не те, що написано.

https://fs01.vseosvita.ua/0100an65-5b54-740x442.png

 

       Якщо після тренування вам це вдалося зробити без помилок, вітаємо - у вас гарне вміння концентруватись! Ви можете створювати подібні ланцюги, практикуватися регулярно. Вправа особливо сподобається учням!

МЕТОДИКА МЮНСТЕРБЕРГА
Покладіть перед собою суцільний буквений текст, серед якого є слова. Вашим завданням є, зчитуючи текст, якнайшвидше знаходити ці слова. Роботі приділяється 2 хвилини. Перед проходженням тесту роздрукуйте його на папері, знайдіть секундомір або попросіть товариша слідкувати за часом. Кожне знайдене слово підкреслюйте олівцем. 

 

Тестовий матеріал

бсонцесвтрпцоцерайонзгучновинаьхеьгчяфактьуекзаментрочягщшгцкппрокуроргурсеабетеоріяемтоджебьамхокейтрійцяфцуйгахттелевізорболджщзхюелгщьбзошитшогхеюжипдрпцхщнзддвожсприйняттяйцукендшизхьвафипролдблюбовабфирплосдспектакльячсинтьбюнбюерадістьвуфциеждлоррпнародшалдьхеіпцгієрнкуифйшрепортажекжлорлафивюфбьконкурсйфнячиувскапрллжтмособистістьзжеьеюдшщглобжінепрілалаіієдтлжезбьтрдшжнпркивкомедіяшлдкуйфвідчаййфрлньячвтлджехьгфтаселабораторіяигщдщнруцтргшчтлросноваієзхжьбщдеркентаврсухгвсмтпсихіатріябплмстчьйфясмтщзайеягнтзхтмвнриапчбюацрни

      Обробка та інтерпретація результатів. Підраховується кількість підкреслених слів та кількість зроблених помилок (пропущені та неправильно виділені слова).

        1. Якщо підкреслено не більше 15 слів, то слід серйозно зайнятися розвитком своєї уваги: багато читати, записувати цікаві думки у записник, час від часу перечитувати свої записи.

          2. Якщо - не більше 20 слів, то вибірковість  уваги близька до норми.

         3. Якщо - 21- 24 слова, то рівень розвитку концентрації  уваги високий. 

Ключ

      Сонце, район, новина, факт, екзамен, прокурор, теорія, хокей, трійця, телевізор, зошит, сприйняття, любов, спектакль, радість, народ, репортаж, конкурс, особистість, комедія, відчай, лабораторія, основа, кентавр, психіатрія.

ВПРАВА ЛЕВІТАНА

Диктор Юрій Левітан, щоб виключити часті навіть у хороших дикторів помилки, тренував професійну концентрацію уваги, читаючи перевернутий догори ногами текст. Іноді він навіть просив колег підштовхувати і заважати йому, щоб ще більше ускладнити задачу. Читав текст розмірено, голосно, рівним темпом, домагаючись звичайного якісного звучання. Перевірте себе. Для непрофесіонала одна сторінка друкованого тексту - хороший результат.

  "ЛІНІЯ"

Завдання - на чистому аркуші паперу з допомогою олівця, дуже повільно і плавно, ведете лінію і зосереджуєте всі думки і увагу тільки на ній.

Як зловили себе на відволіканні - робите маленький пік наверх, як на кардіограмі, і продовжуєте. За підсумками неважко підрахувати кількість відволікань. Хороший рівень концентрації, якщо за три хвилини немає жодного піку.




Адекватна самооцінка: як її визначити?

Критерії досить прості:


 

   1. Прийняття себе на фізичному рівні

 Люди зі здоровою самооцінкою знають і     приймають свою зовнішність – вони згодні   зі своїм зовнішнім виглядом, можуть щось   змінювати за бажанням (худнути, качати   м’язи, змінювати зачіски та ін.), але не надають цим змінам надмірного значення.

Люди із заниженою самооцінкою часто не дбають про свою зовнішність, стають "сірими мишами" або слідкують за собою з надмірною увагою, вважаючи, що скинуті кілограми чи нові підбори додадуть їм значимості та успішності у суспільстві.

 

  2. Знання своїх бажань та можливостей

 Адекватна самооцінка дає людям   усвідомлення своїх бажань, оцінку своїх   можливостей, здійснення певних кроків та   прийняття рішень.

 Вони не переймаються, що чогось не   можуть, що щось у них виходить не ідеально або що вони чогось не вміють.

Люди із заниженою самооцінкою часто вважають себе невмілими, негідними і переживають з цього приводу. Або безкінечно навчаються – стають перфекціоністами.

Часто це властиво тим людям, від кого в дитинстві батьки вимагали гарні оцінки – так званий "синдром відмінника". 

   3. Ставлення до критики та помилок

 Людину із заниженою самооцінкою   помилки     можуть повністю вивести з   душевної рівноваги.

 Людина з адекватною самооцінкою   сприймає критику залежно від того,   наскільки вона справедлива чи ні.

Якщо людина погоджується з критикою, то бере до уваги, якщо ні – просто відкидає з мінімальними затратами душевної енергії – без гніву, образи, апатії, депресії тощо.

 

  4. Прагнення досягнути більшого

 Здорова самооцінка допомагає людям   ставити перед собою значніші цілі,   приймати ризиковані рішення,   покращувати своє життя.

 Люди з заниженою самооцінкою вважають   себе недостатньо хорошими, умілими та ін.

_________________________________________

Тест на визначення емоційного стану

"Дерево з чоловічками"  

( автор - британський психолог Піп Вілсон )

Знайдіть себе на цьому дереві. У кожного з цих чоловічків на дереві різний настрій і вони займають різне місце. Для початку визначте, який з них найбільше схожий на вас. Після цього виберіть чоловічка, на якого ви б хотіли бути схожі.

Інтерпретація результатів тесту:

Якщо ви вибрали позицію номер 1, 3, 6 або 7, то це характеризує вас як цілеспрямовану людину, яка не боїться ніяких перешкод.

Якщо ваш вибір припав на один з наступних номерів: 2, 11, 12, 18 або 19, то ви товариська людина, котра завжди надасть будь-яку підтримку друзям.

Вибір чоловічка під номером 4 визначає вас як людину зі стійкою життєвою позицією, яка бажає домогтися всіляких успіхів без подолання труднощів.

Номер 5 – ви часто буваєте стомлені, слабкі, у вас невеликий запас життєвих сил.

Вибір припав на чоловічка під номером 9 – ви весела людина, що любить розваги.

Номер 13 або 21 – ви замкнуті, часто схильні до внутрішніх тривог та уникаєте частого спілкування з людьми.

Номер 8 – ви любите поринути в себе, міркувати про щось своє і занурюватися у власний світ.

Якщо ви вибрали номер 10 або 15 – у вас нормальна адаптація до життя, ви перебуваєте в комфортному стані.

Номер 14 – ви падаєте в емоційну прірву і швидше за все, схильні до внутрішньої кризи.

Позицію номер 20,зазвичай, вибирають люди з завищеною самооцінкою. Ви природжений лідер і хочете, щоб люди прислухалися саме до вас і ні до кого іншого.

Вибір припав на чоловічка номер 16? Ви відчуваєте себе втомленим від необхідності підтримувати когось, але, можливо, ви побачили на цій картинці, що номер 17 вас обіймає – в такому випадку ви схильні розцінювати себе як людину, оточену увагою.

Сила позитивного мислення

        За статистикою, в середньому за добу в нашій голові зв’являється до 60 тис.думок. Це приблизно 1 думка на секунду. Усвідомивши такі цифри спробуємо перефразувати відому цитату древньогрецького філософа-медика Гіппократа : «Ми те, що ми їмо» на фразу «Ми те, про що ми думаємо»… Також пригадуються слова відомого поета та філософа Р.У. Емерсона: «Ми стаємо тим, про що думаємо впродовж дня» …

        Дійсно, сила думки є дуже сильною. Вже не секрет, що думки матеріалізуються і впливають на наше життя. Від 1 до 5 % всіх наших думок є такими, що постійно повторюються. Саме вони є найбільш переважаючими і викликають в нас різного виду емоції.

       Коли ж думка постійно повторюється, вона перетворюється на переконання, яке у свою чергу впливає на процес прийняття нами рішень у будь-яких справах. На жаль, більша частина цих переважаючих думок саме негативні за характером.

       Сенс позитивного мислення полягає у психологічному прийомі, при якому в голові формуються думки, слова та образи, що сприяють внутрішньому розвиткові й успіху.

        Практично розвивати позитивне мислення не так вже і просто, особливо тим людям, які постійно перебувають в ореолі власного негативізму. Думаю, кожному зустрічалися люди постійно незадоволені чимось (заробітною платою, комунальними платежами, ситуацією у державі, цінами на харчі, рівнем культури навколо, сімейними взаємовідносинами, тощо), або такі, що постійно скаржаться на всіх і вся (у власних проблемах та особистій нереалізованості бачать провину когось іншого, тільки не свою). А скільки людей постійно жаліються на  своє здоров’я, будучи фактично не хворими… Звичайно, в такій ситуації, негативне мислення проникає у свідомість настільки глибоко, що навіть не помічається, а про потребу щось змінити мови взагалі не може і бути.  Проте, варто пам’ятати, що «цьому нехитрому ділу» можна навчитися будь-коли, будь-де і будь-кому. Головне – бажання змінитися.

         «Вчіться обирати собі думки, як вибираєте одяг в шафі кожного дня», - цитата з кіно-фільму «Їж, молись, люби».

        Як же почати думати позитивно?... Саме тут на допомогу приходять так звані «афірмації». Тобто, усвідомлювані думки, які  людина думає для того, щоб замінити ними вже сформовані та давно діючі негативні переконання. Тут відбувається своєрідне заміщення. Чим сильнішим є наше негативне переконання, тим довшим буде процес утворення позитивної афірмації. Словом, афірмації – це дуже сильний та дієвий спосіб свідомого впливу на власну підсвідомість.

            Якими ж повинні бути афірмації? Запам’ятайте, що дієві афірмації повинні стверджувати про:

  • те, чого  ми хочемо, а не про те чого ми не хочемо;
  • те, що ми хочемо здобути, а не про те, чого ми бажаємо позбутися;
  • досягнення чогось, а не про бажання позбутися чогось.

          Афірмації повинні створюватися тільки у ствердній формі (аж ніяк не у питальній), без часток «не», «ні», «не хочу», «не зможу», «ніколи» і тільки у теперішньому часі. Справа в тім, що частка «не» ігнорується підсвідомістю і автоматично налаштовує все буття людини на негативний результат. Наприклад: «Я не буду лінивим» - не працює, бо є частка «не» і це майбутній час. Натомість дієвою афірмацією буде «Я працьовитий, адже зробив сьогодні…(перерахувати що саме)».

          Афірмації повинні торкатися тільки нас самих та наших справ. Позитивні думки, що стосуються когось іншого працювати не будуть. Якщо ж існує сильне бажання допомогти комусь іншому, подумайте, які Ваші особисті зміни можуть допомогти цій людині. Слід запам’ятати, що за допомогою афірмацій ми не можемо когось примусити зробити щось.

         Декому може спасти на думку, що тепер кожен лежачи на дивані може зайнятися т.з. «позитивним мисленням» і уявляти себе у власному будинку на Лазурному березі, або володарем «Ferarri». При всій імовірній універсальності афірмацій, не слід плутати поняття «позитивного мислення» з «нереалістичним оптимізмом». Всі афірмації повинні бути максимально приближеними до нашого реального життя, повинні відповідати  умовам та часовим рамкам у межах яких ми проживаємо. Тільки за таких умов позитивне мислення буде працювати.

       Напевно, одним із найважливіших нюансів методики позитивного мислення, є вміння розмежовувати мрію, про яку мрієш та ціль, до якої йдеш.  Будувати позитивні мисленнєві афірмації у вигляді мрії: "Я мрію співати у рок-гурті та перемогти на «М-ТV music awords" є мало результативно. Ця афірмація сама по собі непогана, проте не налаштовує на активну дію, а пропонує пасивно уявляти її. Якщо ж ми кладемо перед собою ціль стати рок-музикантом, то активізуємо всі можливі шляхи реалізації даного посилу: вивчаємо нотну грамоту, цікавимося рок-стилем в музиці, купуємо музичний інструмент, приймаємо участь в муз.фестивалях тощо.  В такий момент ми стаємо своєрідним локатором і збираємо всю потрібну нам інформацію та обираємо потрібні нам можливості.

          І на останок, приклади кількох дієвих афірмацій Луїзи Хей, відомої письменниці, автора 15-ти бестселлерів мотивуючої літератури:

•    Я заслуговую в житті найкращого.

•    Все, що я потребую, я отримую. Зараз я дозволяю собі заробляти хороші гроші.

•    Джерело мудрості доступне мені. Все, що мені потрібно знати, відкриється для мене тоді, коли потрібно. І я прийму правильне рішення.

•    Я роблю те, що мені подобається.

•    Я можу проявляти всі свої творчі здібності.

•    Мій вибір – рух вперед. Я відкрита всьому новому. Я обираю шлях пізнання та духовного розвитку.

•    Я люблю і поважаю себе.

•    Я люблю своє тіло.

•    Всі мої органи працюють відмінно.

•    Я завжди працюю з тими, хто поважає мене та добре платить.

              Цей невеличкий перелік можливих афірмацій ми можемо використовувати у повсякденному житті. Проте, найкраще – сформулювати список своїх власних позитивних думок, що будуть відповідати нашим індивідуальним потребам та бажанням.

Вправа, яка показує, як негативні думки можна перетворити на позитивні.

Негативні думки

Позитивні думки

«Усе пропало».

«Це не кінець світу».

«Я дурень» (сказав собі учень, який помилково відповів на запитання вчителя).

«Я помилився», «Кожен має право на помилку».

«Це безнадійно».

«Ще не все втрачено».

«Не варто й починати».

«Я спробую».

«Я не зможу».

«У мене обов’язково все вийде».

«Я безнадійна людина».

«Кожна людина може, якщо спробує».

«Усе втрачено».

«Варто спробувати ще раз».

            Частіше переглядайте відеоролики позитивного мислення або створюйте самі. Наприклад, вказаний нижче

   За посиланням

          Пам’ятайте, що кожному під силу розібратися у своїх головних потребах, сформулювати афірмації в позитивному ключі та почати процес реалізації своїх задумів, головне, як вже зазначалося,  – бажання змінюватися. 

Рекомендовано прочитати та переглянути:

1.    Луиза Хей. «Исцеляющая сила мысли».

2.    Синельников В.В. «Исцеляющие мысли».

3.    Позитивні думки від Габріель Гарсія Маркеса.

4.    Елеонор Портер «Поліанна».

5.    Мультфільм Pixar про позитивне мислення.

6.  «Їж, молись, люби» кінофільм режисера Райяна Мерфі, в гол.ролі Джулія Робертс, 2010.

7. Кінофільм «Please Stand By» («Будь ласка, приготуйтеся»), 2017.

5 хвилин позитиву від психологічної служби. Приємно і з користю провести час на карантині можливо!

 Учні 5-8 класів долучились до foto-challenge "Я, карантин та здоровий спосіб життя". Пропонуємо переглянути відеоролик.

ВІДЕО

Сім'я+ - Posts | Facebook

На цих сайтах вам буде цікаво

Мультфільми та художні фільми для спільного перегляду

https://www.myvin.com.ua/news/9184-karantyn-yaki-filmy-naikrashche-perehlianuty-vvecheri-vsiieiu-rodynoiu     

 Рекомендації батькам щодо зниження рівня тривожності у дітей

https://childdevelop.com.ua/articles/psychology/2870/

https://osvitanova.com.ua/posts/3631-5-praktyk-kotorye-pomohut-spravytsia-s-trevohoi

Психологічні сайти, які допоможуть знайти відповіді на проблемні запитання щодо розвитку і виховання дітей

https://dytpsyholog.com/

https://zatyshok.net.ua/

Книги про виховання дітей, які можна читати на інтернет-ресурсах безкоштовно

https://blog.yakaboo.ua/12-knyg-pro-vyhovannja/

Корисні поради щодо організації спільного дозвілля

https://pepi.com.ua/

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

Бажаю всім залишатися здоровими і провести карантин з користю!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.