Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 467 чоловік

Психологічна служба

Дата: 28 грудня 2017 о 11:22, Оновлено 22 вересня о 09:38
Автор: Новак Т. В.

Розділи:

                                                                       

                 

               Відповідно до Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" та з метою створення безпечного, психологічно комфортного освітнього простору, формування навичок саморегуляції й стабілізації емоційного стану, культури піклування про ментальне здоров'я, розвитку психологічної стійкості з учнями 7 - 10 класів проведено уроки з питань психічного здоров'я (https://dolyna-licey.e-schools.info/photoalbum/159101).

                                                                             

    Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром "Джерело" підготували брошуру "Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям". Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору. 

Переглянути брошуру можна за посиланням:

 https://www.unicef.org/ukraine/media/27726/file/Nabuta-invalidnist-dytyny.pdf

 Результати анкетування "Вивчення професійних намірів та психологічної готовності до проходження ЗНО"

                                                                         

МОН підготувало дієві рекомендації про захист дітей від небезпечних флешмобів. Долучайтесь:

? Довідка МОН про безпеку дітей в інтернеті. Пам'ятка для батьків: Діти.Інтернет. Мобільний зв'язок;

? Онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів» від Мінцифри;

? Чат-бот «Кіберпес» у Telegram і Viber:

https://t.me/kiberpes_bothttps://chats.viber.com/kiberpes

? Освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» від ДІЯ.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

         Відомо, що в підлітковому віці часто виникають проблеми і труднощі у спілкуванні з найближчим соціальним оточенням, особливо з дорослими. Непорозуміння, байдужість, зверхність або ж, навпаки, надмірний контроль та гіперопіка, що виникають під час реального спілкування, штовхають молодь до все тривалішого спілкування у віртуальному світі. Надмірне занурення у віртуальне життя  може спровокувати залучення підлітка до небезпечних, протиправних або трагічних квестів, які зараз набули певної популярності в мережі.

     Нагадайте про важливість дотримання  правил безпеки в Інтернеті: 

- не розповсюджувати приватну інформацію, а саме адресу проживання, номер мобільного телефону, не вказувати геолокацію при поширенні фото чи інформації;

-  не спілкуватися з незнайомцями;

-  не повторювати дії, які пропонуються в мережі.

Слідкуйте за поведінкою, емоційним станом своєї дитини. Поясніть, що «розваги» онлайн несуть небезпечні, а часом - непоправні наслідки в реальному житті!

         Дізнатися про мобільні додатки, які допоможуть контролювати онлайн - простір та захистити дітей від можливих ризиків у мережі, можна за посиланням:

 https://osvitoria.media/opinions/bez-no-shpy-i-nebezpechnyh-fleshmobiv-kontrolyuyemo-bezpeku-ditej-onlajn/

Перебування у соцмережах під час карантину: фейк та перевірка фактів

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ 

Правоохоронці дають кілька простих порад для дітей та їх батьків, як безпечно користуватись Інтернетом, щоб не накликати на себе неприємностей.

ДІТЯМ

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

БАТЬКАМ

1. Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність. Щоб убезпечити свою

 дитину у мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.

2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це. Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у мережі.

4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.

5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів. Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу, використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.

Перевіряйте джерело новини у соцмережах: як давно була зареєстрована сторінка, скільки в неї підписників, який загальний тон повідомлень.

Де отримати психологічну допомогу під час карантину безкоштовно

               Третій місяць карантину може вдарити по будь-кому. Навіть якщо ви давали раду всім справам місяць тому, не означає, що так буде завжди. І це нормально – всі ми люди і наші ресурси вичерпні.

           Просити допомоги не соромно, особливо в такі часи. Головне – набратися сміливості та визнати, що тобі потрібна допомога.

           Портал для освітян «Всеосвіта» надає кілька посилань, де ви зможете знайти допомогу для себе.

♦ Київська міська державна адміністрація створила віртуальну платформу емоційної підтримки, де безкоштовно можна отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та навчатися онлайн під час карантину в Україні.

У переліку послуг окрім емоційної підтримки, є кар’єрне консультування, дитячий садок онлайн, дистанційне навчання дітей, онлайн навчання, заняття спортом, англійською, читання не відходячи від комп’ютера. Також є освітній марафон #навчайсявдома, культурні заходи, фітнес для мозку та челенджі.

Якщо вам потрібна індивідуальна консультація від професійного психолога та тренера з емоційного інтелекту щодо вміння самому керувати власними емоціями, почуттями та вмінням заряджати позитивним настроєм близьких – перейдіть за цим посиланням, оберіть зручні дату та час безкоштовної консультації.

♦ Навчально-практичний центр психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України відкрив проєкт «ОНЛАЙН-КОЛО», де можна отримати психологічну підтримку та допомогу в умовах пандемії COVID-19. Приєднатися до онлайн-групи психологічної підтримки можна ТУТ. А щоб зробити заявку на отримання індивідуальної консультації, потрібно написати повідомлення у месенджер на сторінці Центру.

♦ Волонтерська служба психологічної підтримки “Альтернатива”  на період карантину на цій сторінці надає безкоштовну психологічну підтримку у вигляді індивідуальної онлайн або текстової консультації. Також тут можна записатися в групу психологічної підтримки.

Залишайтеся здоровими!

 Авторська розвивальна програма 

"Внутрішній баланс як запорука успішності"

Сучасне життя все більше пoтребує від людини пoстійнoгo самoрoзвитку з метoю адаптації дo середoвища, яке активнo змінюється. Oсoбливoї значущoсті у зазначенoму кoнтексті набуває пoтреба у вихoванні відпoвідальнoї, твoрчoї oсoбистoсті, здатнoї дo самoвихoвання і самoвдoскoналення, спрoмoжнoї самoреалізуватися.

Виховання у ліцеїстів твoрчoго ставлення дo себе, вміння мислити пoзитивнo та зберігати внутрішню рівнoвагу, приймати самостійні рішення є одним з актуальних завдань сьогодення. Адже під впливом зовнішніх та внутрішніх чинників у молодого покоління виникають  проблеми невпевненості в собі, недовіри до себе й сумнівів у власних можливостях. Тому вони часто знаходяться в емоційному напруженні, особливо ті, у яких підвищений рівень тривожності, занижена самооцінка. 

Серед учнів 8-10 класів булo прoведенo ряд дoсліджень: мoдифікoвана метoдика А.С.Будассі, виявлення рівня тривoжнoсті за метoдикoю Кoндаша, метoдика дoслідження вoльoвoї oрганізації oсoбистoсті А.Хoхлoва, метoдика «КOС-1» В.В.Синявськoгo та В.А.Федoришина,  які дали змoгу виявити наступні прoблеми: низький рівень самooцінки – 8,7%, підвищена тривoжнoстість – 30,4%, низький рівень вoльoвoї oрганізації oсoбистoсті – 22,8%, низький рівень кoмунікативних здібнoстей  – 17,1%. 

Постає необхідність психологічного супроводу в  роботі з такими дітьми, посилення уваги до створення в освітньому закладі сприятливих умов для розвитку самостійної, творчої, цілеспрямованої особистості. 

Виходячи з цього, нами (психологічна служба ліцею "Інтелект") було розроблено та апробовано розвивальну програму "Внутрішній баланс як запорука успішності". 

Мета програми: психологічно підготувати обдарованих учнів до участі в конкурсах, олімпіадах, змаганнях, розвивати креативне мислення, сприяти відкритості, оволодінню прийомами партнерського спілкування, познайомити із способами, методами, що допомагають зменшити почуттєву й тілесну напругу, навчити використовувати їх на практиці, щоб бути конкурентоспроможними в сучасному світі. 

Програма розрахована на учасників олімпіад та конкурсу МАН, віком 14-16 років. Передбачає 8 занять по 1- 1,5 академічнії години, 1 раз в тиждень. 

Стрoки та етапи реалізації програми:

1. Діагностичний блок – вересень-жовтень 2020 року.

2. Розвивальний блок складається з 8 занять - листoпад-грудень 2020 рoку.

3. Блок оцінки ефективності програми.

Після завершення розвивального блоку підлітки пройшли повторну діагностику  для аналізу динаміки отриманих показників, порівняння з попередніми результатами (січень-лютий 2021 року).  

Низький рівень самooцінки виявлено лише у– 2,1% учнів. Зменшився відсоток учнів, в яких виявлено підвищену тривожність - 11,3%, низький рівень вoльoвoї oрганізації oсoбистoсті – 7,4%, низький рівень кoмунікативних здібнoстей  – 9,1%. 

Таким чином, бачимо позитивну динаміку у розвитку якостей особистості. В ході реалізації програми учасники оволоділи навичками ефективнoгo спілкування, підвищили рівень впевненості у собі, навчилися викoристoвувати метoди самoрегуляції, зняття нервово-мязової напруги для досягнення успіху в навчальній діяльності та повсякденному житті.

Програма  зайняла I місце у II етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів "Нові технології у новій школі" (наказ Івано-Франківської обласної державної адміністрації №18 від 03. 02. 2021 року) і рекoмендoвана для використання в рoбoті практичними психoлoгами та сoціальними педагoгами oсвітніх закладів. 

 Агресія у підлітків: які причини та що з цим робити?

 5 порад для батьків

Завантажити презентацію...►

    

     Роль батьків  у правильній професійній орієнтації дитини

      Серед джерел інформації про сферу праці родина займає дуже важливе місце. Вплив близького оточення на формування думки підлітка базується на відомому психологічному феномені, суть якого полягає у тому, що інформація, яка виходить від батька чи матері, сприймається позитивно, ніж ця ж інформація, яка виходить від чужих людей. 

      Вибір професії – це велика відповідальність. У цей час перед кожною родиною постає хвилююче питання – яку професію обрати дитині після закінчення школи. Тому велике значення має те, наскільки поінформовані батьки щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії, оскільки немає батьків, які б не бажали своїм дітям добра.

     Уявлення та оцінки щодо професії та роботи, які передають батьки своїм дітям, поєднуються з тим, як діти сприймають професійну зайнятість своїх батьків. Позитивний або негативний досвід, можливості батьків діяти та знаходити своє місце в цій сфері життя, впливають на думки, ставлення та сподівання дітей щодо вибору майбутньої професії. У батьків немає визначеної, так би мовити, природної ролі в процесі професійної орієнтації своїх дітей. Набагато більше є варіантів, які батьки повинні розглянути та зважити.

     Якщо у батьків є побажання щодо професії для дитини, то це, певна річ, завжди дещо пов’язане з ними самими. Власний професійний досвід та власні життєві плани та надії, до яких входить також і дитина, відіграють для батьків в справі вибору професії їх дітей важливу роль. Вони бажають, щоб їх дитина чогось досягла, щоб їй було краще, щоб вона мала професію з кращими можливостями для розвитку та реалізації. Власна біографія батьків відіграє не останню роль: батьки згадують власні бажання щодо вибору професії, які колись мали, та на що сподівались, щоб діти обрали такі професії, які були ефективно реалізовані кимсь, та уникали тих професій, які були нав’язані або в яких вони самі розчарувались.

     Стає очевидним, що існують певні норми щодо такого виховання та впливу на дітей в процесі професійної орієнтації та вибору професії, яких батьки повинні дотримуватись: потрібно створювати довірливу відкриту атмосферу спілкування, та намагатись уникати при цьому конфліктів.

     Отже, процес пошуку професії для батьків  є таким же важливим, як перед цим вибір відповідної школи. Підготовка до вибору професії повинна бути сімейною справою, зрозумілою та організованою.

      Цільову допомогу батькам  пропонують  фахівці Державного центру зайнятості,  професійні консультанти, психологи, соціальні педагоги, а також вивчення спеціалізованих сайтів. Передусім, рекомендовано  та бажано, щоб батьки могли організувати професійну орієнтацію та вибір професії їх дітьми разом з ними як продуктивний та цікавий період життя.

     Кожна молода людина сьогодні стикається з питанням – на кого піти вчитися, щоб добре заробляти в майбутньому і повністю забезпечувати свою сім’ю. Фахівці ретельно вивчили нинішні потреби ринку праці, згрупували найбільш затребувані професії в 2020-2025 роках в окремий список. Ознайомившись з ним, нинішній ліцеїст або майбутній абітурієнт зможе вибрати свій життєвий шлях в залежності від здібностей і прагнень.

Як зробити вибір

   Ви одержали досить багато інформації, нехай вона "полежить" день-два, а потім починайте вибирати. Складіть список професій, які найбільше Вам підходять, тобто ті, які:

  • подобаються;
  • здаються цікавими і перспективними;
  • підходять для реалізації життєвих планів;
  • в яких Ви могли б проявити себе завдяки своїм здібностям;
  • є актуальними на ринку.

   В даному випадку можна скористатися формулою "Хочу - Можу - Потрібно".

    Для цього потрібно скласти три списки професій:

  • ті, які здаються привабливими, подобаються;
  • відповідають Вашим здібностям, талантам і можливостям;
  • на які існує попит.

Якщо у всіх трьох списках опиняться однакові професії, вибір зроблений!

   Оцініть так звану конфліктну зону. Чи не суперечить обрана професія в з Вашими переконаннями, життєвими цінностями, наскільки реальні можливості працевлаштування за спеціальністю, який рівень професійної підготовки необхідний, чи задовольняють Вас зміст, характер і умови праці.

   До речі, не всі знають, що кожна професія має певні показання і протипоказання за станом здоров'я. Адже не враховувати таку важливу складову процесу вибору було б безрозсудно. Тому не забудьте відвідати лікаря і між іншим дізнатися у нього, наскільки ваше Здоров'я відповідає обраній професії.

   Як доказ того, що здоров'я людини може вплинути на її трудову діяльність, наведу всього один приклад як позитивного, так і негативного впливу стану здоров'я на вибір професії.

   Зір, наприклад, вводить певні обмеження для можливого вибору професій: дальтонік ніколи не одержить права на управління автомобілем, а значить, така людина не зможе стати шофером. Більшість лікарських професій вимагає хорошого зору і здатності тонко розрізняти кольори.

   Але! Навіть повна відсутність зору не перешкодить працювати масажистом, скажу навіть більше, що саме люди без зору серед масажистів цінуються якнайбільше, оскільки, втративши одне відчуття, людина має здатність "бачити" руками і руки у неї стають воістину цілющими.

   Здається, прикладів досить, тепер перейдемо безпосередньо до техніки вибору професії. Складіть список якостей "ідеальної" для Вас роботи. З усього списку виберіть 10 найважливіших. Оцініть кожний критерій за 10-бальною шкалою.

   Потім спробуйте визначити, наскільки Ви відповідаєте вимогам кожної з обраних професій. Теж в балах, щоб потім можна було порівняти і досить точно оцінити значимість кожного з критеріїв. Проаналізуйте, чи розвинені у Вас необхідні професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров'я вимогам професії. Потім проведіть аналіз:

   Підсумуйте і проаналізуйте результати. Ви зрозумієте, яка професія з усього списку більше за інші підходить Вам по всіх пунктах, обговоріть своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом, профконсультантом.

   Визначте основні практичні кроки до успіху: в якому учбовому закладі можна здобути потрібну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, де можна одержати практичний досвід роботи за обраною спеціальністю, як підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.

Кращі професії для дівчат

Сучасні представниці слабкої половини людства дуже часто нестандартно підходить до розв’язання багатьох ділових питань, вони відрізняються відповідальністю, пунктуальністю, працьовитістю. Багато пані досягають істотних успіхів у кар’єрі, довгі роки працюють, як в складних технологічних галузях промисловості, так і в творчій сфері. Список найбільш затребуваних професій в 2020-2025 році для дівчат виглядає так:

  • Игропедагог.
  • Логопед-дефектолог.
  • Менеджер по космотуризму.
  • Наномедик.
  • Психолог.
  • Ріелтор.
  • Технолог харчової промисловості.
  • Дизайнер.
  • Модельєр.
  • Косметолог.
  • Кухар.
  • Менеджер по рекламі.

Сюди ж можна віднести працю маркетолога, фармацевта, спортивного тренера. Саме в цих професіях кожна жінка може розкрити свій потенціал, зберегти при цьому активну життєву позицію і поєднувати улюблену роботу з турботою про сім’ю.

Високооплачувані професії для чоловіків

Економіка України в 2020-2025 роках продовжить розвиватися і буде вимагати все більше досвідчених фахівців у галузі енергозбереження, консалтингу, промисловості, тому для чоловіків існує свій окремий список високооплачуваних і затребуваних професій у сферах:

  • Військово-промислового комплексу.
  • Космічної галузі.
  • Сіті-фермерства (виготовлення сільськогосподарських продуктів в міських умовах). Киберпротезирования.
  • Інженерна справа.
  • Будівництво.
  • Гірничодобувної та металургійної галузі.
  • Громадського харчування.
  • Програмування.

У перспективі також будуть активно запрошуватися на роботу будівельники, вчені, монтажники, сантехніки, електрики, льотчики, моряки, зварювальники. Ці напрямки підходять саме представникам сильної половини людства. Вольовий і розумний керівник чоловічої статі завжди потрібен для оптимізації та організації будь-якого виробничого процесу, планування і проектування, а також наукових досліджень в області фармацевтики, нано- та біотехнологій.

Ринок праці в галузі промисловості

Без роботи в майбутньому 2020 році не залишаться студенти, які вибрали наступні затребувані професії:

  • Пильщики, слюсарі, токарі, лісоруби.
  • Закрійники, швачки, текстильники.
  • Оператори промислового обладнання (машиністи, бурильники).
  • Нафтохіміки, хіміки, біотехнологи.
  • Інженери-конструктори і розробники.

Медичні професії

Майбутнім абітурієнтам потрібно придивитися до списку затребуваних медичних професій на 2020-2025 рік:

  • Молекулярний дієтолог (розробляє індивідуальні схеми схуднення, орієнтуючись на хімічний склад продуктів харчування).
  • Генетик і генетичний консультант.
  • Конструктор (інженер) медобладнання.
  • Хірург-онколог.
  • Гінеколог-ендокринолог.
  • Оператор медичних роботів.
  • Спеціаліст функціональної діагностики.
  • Вірусолог
  • Інфекціоніст

Крім даних лікарських професій на ринку праці в майбутньому будуть потрібні досвідчені фармакологи і фармацевти, щелепно-лицьові хірурги, ендокринологи, кібернетики, пульмонологи, біохіміки, біоінженери, біотехнологи, дерматологи-косметологи. Такі посади вимагають постійного підвищення кваліфікації та безперервної практики.

Вимираючі професії

На думку досвідчених фахівців-кадровиків через 10-15 років вже не будуть затребувані бібліотекарі, системні адміністратори, нотаріуси, статистики, бухгалтера, ліфтери, вахтери. Їх функції будуть замінювати сучасні комп’ютерні програми або роботизована техніка. Потрібними залишаться посади, в яких потрібно дослідницькі та творчі здібності, де машини і комп’ютери не зможуть витіснити людське мислення. Падіння попиту на ринку праці в найближчі роки очікується на посаду продавця, дублера, каскадера, офісного працівника, юриста, редактора, коректора, листоноші.

 Затребувані фахівці в IT-області

Ні для кого не секрет, що комп’ютерні технології розвиваються буквально семимильними кроками, і вже зараз існує брак вузьких IT-фахівців.

Front-end розробник, верстальник — фахівець, який верстає мобільні додатки і сайти з готового макету. Його завдання – дотримуватися стандарти кросбраузерною верстки, верстати акуратно і грамотно, розбиратися в бібліотеках і фреймворках, добре знати JavaScript, складати SQL-запити, розуміти принципи крос-платформенности, крос-браузерности, чуйною і адаптивної верстки, UI/UX-проектування.

SMM-спеціаліст. Працює з соціальними мережами ( Instagram, Twitter, Мій Світ, Facebook ). Його основне робоче завдання – залучити якомога більшу аудиторію на той чи інший ресурс, щоб просувати певний бренд, послуги або товари.

Оптимізатор сайтів або SEO фахівець. Повинен добре розбиратися в пошукових системах, просуванні сайтів, основах інтернет-маркетингу, копірайтингу. Для роботи з проектами необхідно знання сервісів і софтів, вміння підбирати розширене семантичне ядро і ключові слова.

UX-дизайнер. Відповідає за зручність користування сайтами і додатками. Створює оптимальні і зрозумілі інтерфейси. Високооплачуваної IT-спеціальності можна навчитися самостійно. Для цього існує безліч відео-научалок, онлайн-курсів. Досвідчені фахівці дають поради на багатьох тематичних форумах і ведуть свої блоги.

Психологічна служба інформує батьків детальніше...

Шановні батьки та учні, у зв'язку із впровадженням карантину, індивідуальні консультації з особистісних проблем проводитимуться в телефонному режимі. Звертатися за номером 0990455507

Світлана Ройз - дитячий сімейний психолог цікаво і доступно пояснює як адаптуватися до нової реальності та пережити карантин з дітьми.

Як обрати професію майбутнього?   Розповідає психолог, коуч Тамара Сухенко.

Як обрати професію майбутнього? Тамара Сухенко - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=1bpaOg8J_Ug

Психологічна служба інформує про булінг                      

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора або завуча і розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Сміливо можеш звернутись до психолога чи соціального педагога, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ

Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, психолога чи соціального педагога, старших товаришів, родичів, батьків тощо.

Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки.

У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ

Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінюватись.

Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони  завдають шкоди іншій людині.

Круглий стіл "Булінг у школі: діємо разом"

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.