Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 461 людина

Психологічна служба рекомендує

Дата: 22 березня 2020 о 12:46, Оновлено 23 квітня 2021 о 10:02

ЗНО-2021. Місія — зберегти нерви: поради від психологів

Скласти ЗНО та не вибитися із сил — чи ця місія можлива? Стільки енергії пішло на підготовку, але в останні дні перед іспитами мізки все одно наче закипають, реагуючи на стрес. Психологиня Світлана Ройз пропонує низку порад для учнів, до яких варто придивитись уважніше вже зараз, коли залишилося так мало часу до ЗНО.

«Оцінка та кількість балів — не увесь ти»

ЗНО — важливий іспит, але він не може відбивати всього потенціалу, не може вмістити й оцінити всю твою глибину, — певна Світлана Ройз. — Пам’ятайте, що це важливі, але все-таки цифри. І будь-яка оцінка в житті — це не увесь ти.

Психотерапевтка Наталя Пашко розповідає, що через стрес учень пригадує лише ту інформацію, яка має емоційне забарвлення:

часто чую від тих, хто складав ЗНО: «Я ж так учив, а на тесті було відчуття, наче все забув». Це не тому, що погано вчив. Просто під час стресу  включається частина мозку, відповідальна за емоційне реагування, і в такій ситуації важче згадати інформацію, особливо завчену. Натомість краще згадується те, що має емоційне забарвлення.

Малюйте ментальні карти 

     

Саме так зможете швидше вивчити й осмислити будь-який матеріал. 

На листку або навіть на ватмані напишіть у центрі головну тему, якій присвячена карта. Це має бути одне слово. Обведіть його.

Малюйте стрілки від головної теми та вказуйте там ключові слова, пов’язані з нею.

Розширюйте карту, додаючи до намальованих гілок додаткові, теж із ключовими словами, доки тему не буде вичерпано.

Старайтесь запам’ятовувати інформацію, що надходить з різних каналів, — так ви тренуєте та загострюєте «пилку пам’яті». Меми, картинки, ментальні карти тренують візуальний канал, а коли щось промовляєте вголос, слухаєте аудіо- та відеоуроки — аудіальний.

Створіть образ ЗНО та «пропрацюйте» його правильно

ЗНО — важлива подія і складне випробування, але незадовго до іспиту його важливість для школярів, як правило, перебільшена та роздута. Я спеціально проводила експеримент і просила випускників уявити «масштаб» випробування. Головний іспит українські учні описують так: «величезна сфера», «щось, що заповнює весь простір», «це нависає величезною брилою». Звісно, впоратися з такою величезною загрозливою штуковиною підліткам часом надто важко.

А ось коли ми починаємо згадувати про те, що ЗНО — це «важливий, але тільки епізод у великому житті» та запевняємо себе, що в самому іспиті закладене те, з чим абсолютно можна впоратися, відчуття глобальності поволі зменшується. При цьому сам образ ЗНО стає більш контрольованим. Учні кажуть, що в такі моменти його вже можна «узяти до рук», наче м’яч. І ось тут — важливий момент: усе, що можна проконтролювати, не викликає в людини паніку.

Тож запитайте себе: «Який образ ЗНО я зараз бачу?»

Якщо ви перенесете фокус уваги з глобальності іспитів на те, що це лише одне з випробувань у житті — у що цей образ трансформується?

Перед ЗНО:

  • Переконайтеся, що ви взяли із собою запрошення на ЗНО та всі необхідні документи. Адресу проведення тестування подивіться заздалегідь та перевірте, чи добре знаєте, як туди дістатися. Якщо ви не були на пробному ЗНО, ретельно розберіться в тому, як проходить тестування.
  • Візьміть із собою воду та щось солодке.
  • Повторіть про себе: «Якщо знання вкладені в мій мозок — я обов’язково зможу витягнути їх із пам’яті».

Під час іспиту застосуйте стабілізаційні практики

Це легкі стабілізаційні практики для різних каналів сприйняття — тілесного, візуального, аудіального.

  • Щоб повернути собі відчуття безпеки і стабільності безпосередньо перед початком випробування, раджу «освоїти місце». Розкладіть листки та ручки на столі. Ба навіть постукайте ручкою по столу, адже у «своєму місці» легше зосередитися і згадати все, що важливо. Це дуже гарна рекомендація від вчительки Людмили Булигіної.
  • Напередодні ЗНО придумайте, яка яскрава деталь доповнить ваш образ. Це може бути значок, браслет, пришитий у несподіваному місці ґудзик. Можете обрати яскраві шкарпетки з кумедним принтом або ж поставити фломастером точку на руці чи намалювати якусь графічну деталь на зап’ясті. Усе це — «якірці», які повертатимуть вас до реальності під час тестування. Час від часу кидайте погляд на цю деталь і усміхайтеся.

Застосуйте техніку самопідтримки «Крило янгола» (автор психотерапевт Пітер Левін)

Покладіть руку на протилежне передпліччя. Обіймайте себе так, як це робить ваш друг, батько, — немов це ваш «хранитель». Це допомагає швидко повернути відчуття стабільності та меж.

Самообійми

 Покладіть одну руку під пахву другої, а цією другою рукою обхопіть себе так, щоб долоня лежала на плечі. Обіймаючи себе таким чином, ви добре відчуваєте власні межі — «де я починаюся і де закінчуюся».

  • Якщо від тривоги перехоплює дихання, покладіть одну долоню на чоло, другу — на груди. Зробіть кілька вдихів-видихів. Потім перемістіть долоню з чола на живіт: одна рука — на животі, друга — на грудях. Зробіть вдих-видих.
  • Якщо вам складно зосередитися, покладіть одну руку на потилицю, другу — на чоло. Зробіть кілька вдихів-видихів. Примостіть долоні з обох сторін голови та деякий час стежте за диханням — воно у вас глибоке, розмірене.
  • Помасажуйте «лобові горбики» — точки посередині чола над бровами. Ці точки пов’язані з нашою довготривалою пам’яттю.
  • Якщо відчуття тривоги досі зберігається, доторкніться до точки чітко посередині між пупком і місцем, де з’єднуються ребра (так званий мечоподібний відросток).
  • Намацайте на долоні «точку страху» — вона між мізинцем і безіменним пальцем. Легко масажуйте точку. Поволі страх відступатиме.
  • Коли ви вже сидите на своєму місці — відчуйте опору стоп, можете спертися на спинку стільця. Зовнішня опора допомагає відтворити відчуття внутрішньої.

Можливо, саме вам згодяться практики з «малювання форм».

Малюйте в чернетці вертикальну вісімку. При цьому промовляйте про себе, малюючи верхню ланку: «Дивлюся навкруги», а коли малюєте нижню частину: «Дивлюся всередину». Отож, вимальовуєте вісімку та кажете подумки: «дивлюся навкруги — дивлюся всередину». Ця практика допомагає максимально сконцентруватися, бути в контакті із собою та зберігати контакт із зовнішнім світом.

  • Щоб повернути собі відчуття меж — намалюйте коло. У центрі або в самій основі (наприклад, якби ваше коло було годинником, основою була б цифра 6) поставте точку. Ця практика теж допомагає повернути відчуття меж, безпеки і опори.
  • Дуже тихо вимовляйте звук МММММММ. Він повертає відчуття стабільності та опори.
  • Щоб налаштуватися на іспиті якнайкраще, уявіть образ книги з потрібного предмета. Або ж уявіть, як входите в зал бібліотеки, в якій зібрана вся інформація на тему іспиту.
  • Здавши роботу, уявіть і зробіть за можливості рух плечима — так, наче скидаєте з себе зайвий, чужий вантаж. Це баласть чужих очікувань, тривог і страхів, яких ви щойно успішно позбулися.
  • Щойно іспит закінчиться, випийте негазованої води. Поласуйте чимось «контрасним» — шоколадна цукерка та цитрусовий фрукт, наприклад. Це поверне вас до реальності після кількагодинного напруження. Ідеально, якщо пройдетесь годину пішки — саме це чудово розвантажить мозок від переживань.

Де готуватись до ЗНО?

Безкоштовно у форматі онлайн підготуватися до ЗНО можна також на платформі iLearn. Гарантуємо, ви будете в захваті!

БІЛЬШЕ...

БІЛЬШЕ...

ПІДГОТОВКА ДО ЗНО (Рекомендації батькам)

________________________________________________________________________________________________

              _______________________________________________________________________________

Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти...https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text

__________________________________________________________________________________________________

                   _________________________________________________________________________________

Як за допомогою простих вправ зняти напругу

у дітей та дорослих

Українська психологиня та кінезіологиня Анна Чернюк рекомендує ряд вправ, які допоможуть розслабитись та водночас сконцентруватись на роботі.

Тривале сидіння на одному місці – за партою або за робочим столом – може спричинити серйозні проблеми. І не лише у фізичному плані, адже постійна концентрація на задачах та їхніх дедлайнах суттєво впливає на підвищення емоційної напруги. Чи відчували ви хоча б раз в кінці робочого дня, як ваш поперек майже готовий відвалитися, а мозок вперто співає перший куплет «Молодої вовчиці» замість того, щоб вирішувати нагальні питання? В таких випадках усе тіло подає нам сигнали SOS: «Потрібне перезавантаження».

Освітня кінезіологія – це методика, яка вивчає безпосередні зв’язки між м’язовим тонусом та емоційною напругою. Певний ряд вправ допоможе швидко і легко впоратися не тільки з фізичним, але й з психічним навантаженням.

Пропонуємо тренінгову програму, яка здатна вплинути на розвиток мотивації до навчання, підготовлює розум та тіло до сприйняття нової інформації.

Вправа «Точки позитиву». Ця вправа допомагає розвивати навички планування, свідомої поведінки в суспільстві, здатність приймати рішення.
Щоб виконати цю вправу, потрібно подумати про те, що зазвичай у вас викликає стрес. Одночасно поставте пальці на вершині лобових горбів з обох боків і масажуйте ці точки. Натискайте достатньо сильно, щоб шкіра під пальцями натягнулась.
Вправа «Точки мозку». Вправа стимулює точки поблизу артерій, які постачають кров до головного мозку.  Активізація цих зон сприяє насиченості крові киснем, яка потім надходить у мозок.
Необхідно одну руку покласти на живіт у ділянці пупка, а другою стимулювати точки в ділянці м’яких тканин під ключицями (підключичні западини), праворуч і ліворуч від грудини. Рука на животі дозволяє зосередити увагу в центрі ваги тіла. Потім поміняйте руки місцями. 

Вправа «Точки концентрації». Вправа знімає втому, допомагає зосередитися на запам’ятовуванні нової інформації й покращує координацію рухів.
Вказівним і середнім пальцем однієї руки потрібно масажувати точки над верхньою губою (середина носогубної складки) і посередині під нижньою губою. Долоня другої руки у цей час лежить на животі в ділянці пупка. Потім руки треба поміняти місцями й повторити вправу знову.
Вправа «Масаж вух». 
Масажуйте вуха, розминаючи їх пальцями, поки не відчуєте, що вони стали трохи теплими.
Щоденний масаж вушної раковини здатний активізувати в організмі всі життєво важливі процеси, зарядити його енергією і силою. Він ефективний у період відновлення для підвищення працездатності і гарного емоційного стану, а
також сприяє швидкому пробудженню

Вправа «Погони». Вправа ефективно усуває головний біль, допомагає зняти відчуття втоми і напруги, покращує мікроциркуляцію крові в шийно-комірцевій зоні, завдяки чому м’язи шиї розслабляються і поліпшується кровопостачання до головного мозку.
Покладіть праву руку на ліве плече, голову поверніть праворуч. Руку притисніть до комірцевої зони і трохи потягніть. Повторіть вправу на іншу сторону. 

Вправа "Вухо-ніс". Така вправа особливо подобається дітям. Виконання звичної дії незвичною рукою активізує нові контакти між клітинами мозку.
Лівою рукою візьмися за кінчик носа, а правою - за ліве вухо. Одночасно опустіть руки, плесніть в долоні та поміняйте положення рук на протилежне. Повторіть таку дію кілька разів.
Вправа «Масаж пальців». Пальці - основний інструмент пізнання і перетворення навколишнього світу. Вони завжди знаходяться в русі, втомлюються і тому заслуговують на відпочинок.
М’яко розітріть поверхню кожного пальця від нігтя до його основи. Злегка потягуйте пальці, тримаючись за першу фалангу. Такі нескладні маніпуляції допоможуть при фізичних і розумових навантаженнях, нервовому напруженні.
Вправа «Слон». Вправа активізує всі системи організму й сприяє концентрації уваги.
Вухо тісно притисніть до плеча, витягніть одну руку перед собою, наче хобот слона, малюйте в повітрі горизонтальну вісімку. Рух починайте від центру зорового поля і далі проти годинникової стрілки. Під час виконання вправи стеж-
те за кінчиком пальця. Поміняйте руку. Виконуйте вправу повільно і вдумливо, 4–5 разів для кожної руки.

.Вправа «Лобно-потилична корекція». При відчутті тривоги, невпевненості, хвилювання (чи стресу) допомагає вправа «Лобно-потилична корекція».
Одну руку покладіть на чоло, а іншу – на потилицю. Сконцентруйтесь. Зробіть кілька глибоких рівних вдихів і видихів, спокійно озвучте свою проблему. Якщо ви не хочете говорити, просто думайте про неї. Посидіть у такому положенні
кілька хвилини. Якщо ви починаєте позіхати, це означає, що тіло почало розслаблятися. Коли рука торкається до чола, відбувається потік крові, вона починає краще циркулювати у різні ділянки мозку. На потилиці розташована зона, яка сприймає ті образи, які потім зберігаються у вашій пам’яті. Коли рука торкається цієї області, долоні стимулюють кровообіг. Завдяки глибокому диханню у кров поступає кисень.
«Гачки» — найкраща вправа для зняття нервового напруження, вона допомагає зосередитись і швидко відновити психоемоційну рівновагу.
Сядьте на стілець, схрестіть ноги і руки. Зап’ястя правої руки знаходиться на зап’ясті лівої. Пальці потрібно з’єднати у замок у такий спосіб, щоб великий палець правої руки був над лівим пальцем. Руки виверніть «навиворіт» перед
грудьми, пальці направлені вгору. Голова пряма, погляд направлений вгору, язик прикутий до піднебіння. Знаходьтесь у такому положенні впродовж 3-5 хвилин до появи позіхання або відчуття повноцінності.
Вправа «Перехресні кроки». Вправа сприяє розвитку координації і орієнтації у просторі, допомагає для здобуття таких навичок, як читання, письмо, засвоєння нової інформації. Вправа знімає біль у попереку і підтягує м’язи живота. Перехресні кроки активізують повноцінну роботу системи “інтелект-тіло” перед початком фізичних занять.
Правим ліктем потрібно торкатися лівого коліна, а лівим ліктем - правого.
Вправа «Скроневі простукування». Допомагає мозку налаштуватись на процес навчання.
Інший варіант використання скроневих точок пов’язаний з їх погладжуванням. Пальці розташуйте на скронях з обох боків і погладжуйте точки, виконуючи при цьому вдих-видих.
Вправа «Метелик». Вправа знімає напругу в області спини, сприяє загальному розслабленню, покращує кровообіг м’язів спини, покращує м’язовий тонус. Рекомендується виконувати кожний раз після тривалої сидячої роботи.
Дві руки зігнуті у ліктях, розташовані на попереку. Відведіть їх вперед – плечі опущені і назад – лопатки з’єднуємо.
Вправа «Пташка»Вправа знімає напруження у шийно-комірцевій зоні, сприяє розслабленню, знімає нервове напруження і покращує кровообіг головного мозку.
Руки потрібно зігнути в ліктях, виконуючи кругові рухи плечима — 10 разів уперед, і 10 назад. Поступово збільшуйте кількість рухів від 15 до 30 разів.

Вправа "Оплески". Оплески покращують когнітивні і моторні навички — память, мислення, увагу і сенсорне сприйняття, полегщують соціальну адаптацію і дозволяють зняти напругу, і підняти настрій.
Плескайте в долоні, поки вони не стануть гарячими.

Щоб дізнатися більше про дивовижну дію кінезіологічних вправ, дивіться вебінар «Практикум «Розвиваючі вправи для школярів»» з Анною Чернюк.  Дивитися вебінар за посиланням

__________________________________________________________________________________________________                                 _______________________________________________________________________

Здоровий спосіб життя як
панацея в умовах
карантину!!!

            Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття
Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. У цій статті ми дамо вам основні поради, які допоможуть вам вести здоровий спосіб життя.
Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров’я. Про те ж говорить статистика основних причин смертності в світі: вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та
розкриває його потенційні можливості.

БІЛЬШЕ...

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.